شخصیت‌های پاکستانی: آموزه‌های امام راحل می‌تواند ملت‌های مختلف را متحد کند

اسلام آباد - ایرنا - شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و علمی پاکستان در شهر کراچی درمراسمی ضمن اعلام تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین تسلیت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس، به معمار انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ، شهدای انقلاب و مقاومت ادای احترام کردند. این شخصیت‌ها در سخنان خود تاکید کردند آموزه‌های امام راحل می‌تواند ملت‌های مختلف را متحد کند.

خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر کراچی مرکز ایالت سِند در جنوب پاکستان میزبان مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و همچنین چهلمین روز شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بود.

این مراسم با حضور احمد محمدی سرکنسول ایران در کراچی، بهرام کیان رئیس خانه فرهنگ ایران، سلیمانی مسئول دفتر نمایندگی محترم مقام معظم رهبری در پاکستان و شماری از شخصیت های سیاسی، علمی، مذهبی و فرهنگی پاکستان برگزار شد.

جمع کثیری از فرهیختگان، مسئولان و فعالان نهادهای دینی و فرهنگی، اساتید دانشگاه ها و اصحاب رسانه های معتبر پاکستان و تعداد زیادی از ایرانیان مقیم به همراه خانواده هایشان در این مراسم شرکت کردند.

دکتر «شکیل الرحمان فاروقی» استاد بخش ژنتیک دانشگاه کراچی پاکستان عصر یکشنبه در سخنرانی در این مراسم ضمن ادای احترام به شهدای انقلاب و جبهه مقاومت گفت: پاکستانی ها مفتخر به حمایت از انقلاب اسلامی در ایران بوده و آرزو دارند که انقلابی مثل انقلاب اسلامی ایران در پاکستان و رهبری همانند امام خمینی (ره) داشتند.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) از محبوبیت بالایی نزد مردم پاکستان برخوردار است، اندیشه های و آموزه های معمار جمهوری اسلامی ایران می تواند نسل های مختلف مردم در جوامع کنونی را با اندیشه های ژرف خود متحد نماید.

این استاد پاکستانی اظهار داشت: درمیان کشورهای اسلامی تنها ایران بود که به رهبری امام خمینی (ره) به سوی هدف الهی حرکت خود را آغاز و نظام کفر و استعمار را با استقرار نظام اسلامی ریشه کن کرد.

«محمد نذیر لغاری» مدیرعامل شبکه خبری BOL پاکستان نیز با تمجید از دستاوردهای بزرگ ایران و تجلیل از تلاش های شهید حاج قاسم سلیمانی دردفاع از اسلام و ملت های مظلوم منطقه، رفتارهای ضدانسانی قدرت های طاغوتی غرب به خصوص آمریکا نسبت به اسلام و مسلمانان را مورد انتقاد قرار داد.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران برای ما در پاکستان اهمیت زیادی دارد.  ما مظلومیت، شهامت و مقاومت مردم ظلم ستیز ایران و شکنجه های غیرانسانی نظام مستبد شاه را از نزدیک دیدیم و در آخر شاهد فرار ذلت بار سرمداران نظام طاغوت از ایران نیز بودیم.

حجت الاسلام «غلام عباسی رئیسی» مدیر حوزه علمیه امام خمینی (ره) در کراچی نیز ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی، گفت: رمز موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی در تسلیم به امرخداوند و پیروی از سنت الهی است.

وی ضمن پرداختن به شاخصه های بصیرت سیاسی و معنوی حضرت امام خمینی (ره) از خدمات و فداکاری های بزرگ شهید قاسم سلیمانی در دفاع از جهان اسلام و جنگ علیه کفر و استکبار تمجید کرد.

این شخصیت دینی پاکستان افزود: دشمنان به خیال خام خود با شهادت سردار سلیمانی بزرگترین مانع در راه اهداف نامشروع خود را برداشته است ولی در حقیقت این آغاز شکست  آنان است که خود نیز نظاره گر آن خواهند بود.

«احمد محمدی» سرکنسول ایران در کراچی نیز ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله فجر، از حضور شخصیت های  پاکستانی در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تشکر کرد.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی از مهم ترین رویدادهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در قرن بیستم بود که به رهبری دلیرانه حضرت امام خمینی (ره) و همراهی ملت بزرگ ایران به وقوع پیوست.

در حاشیه این مراسم سه نمایشگاه فرهنگی هنری عکس، پوستر و تابلو با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی، شهید سردار قاسم سلیمانی و فلسطین دایر شده که مورد بازدید و استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha