۲۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۰:۰۵
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83668306
۰ نفر

برچسب‌ها

سه نیروی ارتش لبنان در شرق این کشور کشته شدند
نخست وزیر لبنان

بیروت – ایرنا – افراد مسلح ناشناس عصر یکشنبه در منطقه مُشرفه در شهر هِرمل در شرق لبنان سه تن از نیروهای ارتش این کشور را کشتند.

ارتش لبنان یکشنبه شب در بیانیه ای که در بیروت منتشر شد، با تایید این خبر، اعلام کرد: افراد مسلح در مسیر یک گشتی ارتش در منطقه یاد شده کمین کردند و با تیراندازی به سمت این گشتی سه ارتشی را به شهادت رسانده و چند تن از آنان را زخمی کردند.

«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان در بیانیه ای این اقدام را جنایت کارانه توصیف و تاکید کرد: قاتلان ثبات و امنیت لبنان را هدف قرار داده اند؛ ثبات و امنیتی که ارتش نقش اول در ایجاد و حفظ آن داشته و دارد.

وی تاکید کرد: ارتش، ضامن امنیت لبنان و حمله به نیروهای آن حمله به همه شهروندان این کشور است.

نخست وزیر لبنان با محکوم کردن این جنایت، تسریع در شناسایی و بازداشت قاتلان و پشتیبانان آن ها را خواستار شد.

«زینت عکر» معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان هم در بیانیه ای در بیروت خواستار رویارویی مجدانه همه شهروندان با برهم زنندگان امنیت عمومی کشورش شد.

وی تاکید کرد: با کمک یکدیگر باید حاکمیت قانون را در لبنان برقرار کنیم.

«احمد قبلان» مفتی جعفری لبنان گفت: مطابق همه معیارهای اخلاقی و قانونی، کشتن سه ارتشی یک عمل جنایت کارانه است.

وی از مدیریت اطلاعات ارتش و دادگستری لبنان خواست مجرمان را شناسایی و مجازات کنند.

جریان المستقبل به رهبری "سعد حریری" نخست وزیر پیشین لبنان هم با محکوم کردن حمله به نیروهای ارتش، تاکید کرد: مواجهه با افراد و گروه هایی که سلاح غیرقانونی دارند، ضرورت دارد.

احزاب، گروه ها، مقام ها و شخصیت های سیاسی، رسانه ای، فکری و فرهنگی لبنان با صدور بیانیه و نیز پیام در صفحه توییتر خود، اقدام به کشتن سه نیروی ارتش این کشور را محکوم کردند.

هنوز هیچ فرد و گروهی مسوولیت این اقدام را که نزدیک مرز سوریه با لبنان اتفاق افتاد، برعهده نگرفته است. منطقه هرمل در مجاورت با سوریه قرار دارد و قاچاق مواد مسروقه از سوریه به لبنان و لبنان به سوریه در این منطقه اتفاق می افتد.

شعار محوری ارتش لبنان «شرافت – فداکاری – وفاداری» است و مثلث «ارتش – ملت – مقاومت» نزد دولت و مردم این کشور جایگاه والایی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =