افتتاح و کلنگ‌زنی ۶ طرح آموزشی، تولیدی و زیربنایی در بوکان

مهاباد- ایرنا- به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۶ طرح آموزشی، خدماتی و زیربنایی در بخش مرکزی این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال آغاز شد.

بخشدار بخش مرکزی بوکان عصر روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این طرح‌ها شامل بهره‌برداری از  ۲ واحد آموزشی، طرح بوجاری بذور غلات و حبوبات و طرح ساماندهی سه راهی شیخلر محور بوکان و کلنگ‌زنی یک واحد آموزشی و یک واحد فرآوری و بسته‌بندی بذر جو است.

حسن خضری افزود: مدرسه سه کلاسه روستای «قاجر» با هزینه ۶ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال و مدرسه روستای «ینگی‌کند» با هزینه پنج میلیاردریال با مشارکت و همت مجمع خیرین مدرسه‌ساز به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: به همین مناسبت عملیات احداث مدرسه سه کلاسە روستای «خورخوره» از توابع بخش مرکزی بوکان نیز آغاز شد.

وی اضافه کرد: طرح بوجاری بذر غلات و حبوبات در زمینی به مساحت پنج هزار و ۶۸۰ متر مربع و با زیربنای ۶۰۰ متر مربع با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی نیز امروز به بهره‌برداری رسید که با افتتاح آن برای پنج نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شد.

«خضری»، گفت: علاوه بر این احداث یک واحد فرآوری و بسته‌بندی بذر جو در روستای «کهریزه محمودآباد» از توابع بخش مرکزی بوکان نیز با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریال و تسهیلات مصوب ۳۲ میلیارد ریال با اشتغال زایی ۲۰ نفر آغاز شد.

وی بیان کرد: به مناسبت دهه مبارک فجر همچنین طرح ساماندهی سه‌راهی شیخلر محور بوکان به مهاباد در جاده «برهان» شامل تعریض، آسفالت، احداث باند کندرو، بلوارکشی و ساماندهی راه دسترسی، احداث زیرگذر سواره‌رو  و ایجاد روشنایی با ۱۳ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

 به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، ۲۳ طرح عمرانی، خدماتی، کشاورزی، صنعتی و آموزشی امسال در بوکان به بهره‌برداری رسید.

برای اجرای این طرح‌ها که در مناطق شهری و روستایی مورد بهره‌برداری قرار گرفت در مجموع بیش از ۸۴۲ میلیارد ریال هزینه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =