ایران در مسابقات جهانی کبدی پاکستان مقابل سیرالئون پیروز شد

اسلام‌آباد- ایرنا- تیم ملی کبدی جمهوری اسلامی ایران در اولین مسابقه خود در رقابت‌های جهانی سرکل کبدی پاکستان روز یکشنبه مقابل تیم سیرالئون به پیروزی رسید.

مرحله گروهی مسابقات بین المللی سرکل کبدی امروز (یکشنبه) در شهر "لاهور" مرکز ایالت پنجاب پاکستان با حضور مقامات ارشد ایالتی و ۱۰ تیم حاضر در این رقابت‌ها آغاز شد.

تیم ملی ایران با سرمربی‌گری "مجید بهرامی" در اولین مسابقه به مصاف تیم سیرالئون رفت و موفق شد با نتیجه ۶۰ بر ۲۰ حریف خود را شکست دهد.

مسابقات جهانی سرکل کبدی به مدت هشت روز در ایالت پنجاب پاکستان ادامه خواهد داشت.

این رقابت با حضور تیم‌های ایران، پاکستان، آلمان، کانادا، انگلیس، هند، کنیا، استرالیا، جمهوری آذربایجان و سیرالئون تا ۲۷ بهمن ماه در مجموعه ورزشی "لاهور" و دو شهر "فیصل‌آباد" و "گجرات" برگزار می‌شود.

سرمربی تیم ملی کبدی ایران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بازیکنان تیم ملی روزهای دوشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری به ترتیب به مصاف تیم‌های انگلیس، آلمان و هند خواهند رفت.  

ورزش کبدی اصالتاً یک رشته ایرانی الاصل است و در بازی‌های المپیک سال ۱۹۳۶ به عنوان یک رشته نمایشی در المپیک برلین به نمایش درآمد.

همچنین رشته کبدی در بازی‌های آسیایی چین ۱۹۹۰ گنجانده شد و از همان زمان به عنوان یکی از رشته‌های رسمی بازی‌های آسیایی در برنامه بازی‌ها وجود داشته‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان