۲۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۲۸
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83668112
۰ نفر

برچسب‌ها

معترضان آلمانی خواهان پذیرش پناهجویان بیشتری در کشورشان شدند

تهران- ایرنا- صدها شهروند آلمانی با راهپیمایی در برلین از مقامات دولتی خواستند پناهجویان بیشتری را در این کشور بپذیرند.

شبکه راشا تودی امروز (یکشنبه) گزارش داد: معترضان با راهپیمایی در خیابان های برلین و تجمع در مقابل ساختمان وزارت خارجه آلمان خواهان پذیرش پناهجویان بیشتری از کمپ های کشورهایی مانند یونان شدند.
تظاهرات کنندگان با شعار «ما برای همه جا داریم» خواهان لغو قوانین و سخت گیری هایی شدند که موجب مرگ صدها پناهجو می شود.
در این تجمع اعتراضی شمار زیادی از منتقدان دولت آلمان و گروه های راست افراطی این کشور که مخالف ورود پناهجویان بیشتر به کشور هستند شرکت داشتند.
آنها همچنین مخالف انتخاب نامزد مورد حمایت حزب راستگرای افراطی «آلترناتیو برای آلمان» به نخست وزیری ایالت تورینگن بودند.
«توماس کمریش» سه روز پیش با رأی نمایندگان حزب پوپولیست «آلترناتیو برای آلمان» (AFD) و نمایندگان حزب محافظه‌کار «دمکرات مسیحی» به نخست‌وزیری ایالت تورینگن رسید.
به دنبال انتخاب افرادی با حمایت راستگراها در سمت های کلیدی آلمان، موجی از انتقادها به سیاست های ضدمهاجرتی در این کشور به راه افتاده است.
با وجود آنکه کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند از مسوولیت ورود مهاجران و پناهجویان به کشورهایشان شانه خالی کنند اما با توجه به سیاست جدید آلمان برای جذب نیرو از کشورهای آسیایی و مکزیک، به نظر می‌رسد این کشورها برای جبران کمبودهایشان به نیروی کار مهاجر نیاز دارند.
با این حال آلمان امیدوار است نیروهای ماهر را از خارج  از اتحادیه اروپا جذب کند و عمدتا به دنبال جذب نیرو از کشورهای مکزیک، ویتنام و هند برای رفع این کمبود است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =