جبهه‌اصلاح‌طلبان ممکن است برای بستن لیست، تصمیم جدیدی بگیرد

تهران- ایرنا- سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: اگر تایید صلاحیت‌ها به شکلی باشد که اصلاح‌طلبان امکان بستن لیست در تهران را داشته باشند، ممکن است شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان مصوبه خود را عوض کند.

«اسماعیل گرامی‌مقدم» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به تصمیم شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مبنی ارائه نکردن لیست ائتلافی از سوی برخی احزاب اصلاح طلب در تهران، اظهار کرد: تعدادی از افراد که تحت عنوان لیست تهران در فضای مجازی منتشر شده، حوزه انتخابیه خود را به شهرستان‌های دیگر منتقل کرده‌اند و این نشان می‌دهد که لیستی توسط احزاب اصلاح‌طلب نهایی نشده است.

سخنگوی حزب اعتماد ملی در واکنش به اظهارات «مصطفی کواکبیان» رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مبنی بر ارائه لیست انتخاباتی با هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب، افزود: آقای کواکبیان حق دارند نظر شخصی خود را بیان کنند، هرچند حزب متبوع وی (حزب مردم‌سالاری) از همان ابتدا هم عضو شورای‌عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان نبود.

گرامی مقدم خاطرنشان کرد: در راهبرد و تصمیم شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان آمده است که احزاب عضو می‌توانند تنها با نام، عنوان و برند خود اقدام به تبلیغات و تهیه لیست کنند نه اینکه از عنوان و برچسب اصلاح‌طلبان استفاده کنند. مثلا حزب مردم‌سالاری، اعتماد ملی و دیگر احزاب می‌توانند با هویت مستقل حزبی خود در انتخابات ورود کنند.

وی اظهار کرد: به نظرم این احزاب اعتبار خود را می سوزانند، مگر اینکه شورای‌عالی سیاست‌گذاری متناسب با شرایط بعدی تصمیم جدیدی را اعلام کند. اگرچه به یکی از رسانه گفتم اگر تایید صلاحیت‌ها ادامه پیدا کند، به طوری که در تهران امکان بستن لیست را داشته باشیم، ممکن است شورای عالی سیاستگذاری مصوبه خود را عوض کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha