شرکتهای دانش بنیان تولید بخشی از نیازهای وارداتی خراسان رضوی را بر عهده گرفتند

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: ۲۰ تفاهم نامه به منظور تولید محصولات مشابه اقلام وارداتی مورد نیاز صنایع استان بین شرکتهای دانش بنیان و واحدهای تولیدی در نمایشگاه‌های مرتبط با صنعت، معدن و فلزات مشهد منعقد شد.

علی رسولیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیرامون دستاوردهای نمایشگاه‌های مزبور افزود: بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی اتوماسیون صنعتی، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، زمین شناسی و صنایع وابسته، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات راهسازی و عمرانی و ریلی و جاده‌ای، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگهای تزئینی و نما و سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی و فلزات امشب به طور همزمان در ۱۵ هزار مترمربع از فضای نمایشگاه مشهد از ۱۶ تا ۱۹ بهمن ماه دایر شد.

وی اضافه کرد: برای نخستین بار نیازهای واحدهای صنعتی و صنایع معدنی استان که از طریق واردات مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای یا ماشین آلات تامین می‌شود در بخشی از نمایشگاه‌های مرتبط با صنعت، معدن و فلزات در نمایشگاه‌ بین‌المللی مشهد به نمایش درآمد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در این نمایشگاه‌ها ۱۵۰ واحد تولیدی و ۶۰ شرکت دانش بنیان و فناور حضور یافتند و توانمندی‌ها و نیازهای خود را در معرض نمایش قرار دادند تا زمینه ارتباط بین صاحبان فکر و ایده، واردکنندگان مواد اولیه بخش تولید و ماشین آلات و صنعتگران فراهم شود.

رسولیان افزود: در این نمایشگاه‌ها شرکتهای دانش بنیان با محوریت پارک علم و فناوری خراسان، مراکز رشد، تولیدکنندگان حوزه صنایع نفت و گاز و تولیدکنندگان کالاهای بهداشتی حضور داشتند.

وی ادامه داد: حضور واحدهای تولیدی در بخشی از این نمایشگاه به منزله به نمایش درآوردن قطعات یا مواد اولیه وارداتی بود تا شرکتهای دانش بنیان و فناور نسبت به نیازهای داخل شناخت لازم را به دست آورند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: شرکت شهرکهای صنعتی استان به عنوان تسهیل‌گر ارتباط بین بخش تولید و شرکتهای دانش بنیان، زمینه انعقاد تفاهم نامه بین این دو بخش را با کمک سازمان صنعت معدن و تجارت و پارک علم و فناوری خراسان فراهم کرد تا بتوان بخشی از کالاهای وارداتی مورد نیاز بخش تولید استان را از طریق شرکتهای دانش بنیان تولید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =