ویژه‌نامه سرباز ولایت به مناسبت اربعین شهادت سردار سلیمانی منتشر شد

تهران - ایرنا - به مناسبت اربعین شهادت سردار دلها، ‌ویژه نامه «شاهد یاران» با عنوان «سرباز ولایت»؛ یادمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از سوی اداره کل اسناد وانتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران در ایام دهه مبارک فجر منتشر شد.

به گزارش روز یکشنبه ایثار،  در این ویژه نامه گفتارهایی از «سرلشکر رحیم صفوی»، «سرتیپ محمدرضا فلاح زاده»، «سرتیپ مرتضی قربانی»، «سرتیپ محمدحسین نجات»، «سرتیپ فتح‌الله جعفری»، «سردار ایرج مسجدی»، «سردار محمدرضا حسنی سعدی»، «سردار غلام‌رضا کرمی»، «مسعود شوشتری»، «محمدصادق حسینی»، «یوسف الحساینه»، «خالد القدومی»، «ناصر ابوشریف» و خانواده شهیدان «پور جعفری»، «طارمی»، «مظفری نیا» و «زمانی نیا» منتشرشده است.
«سرباز ولایت»، «شهید سردار قاسم سلیمانی از ولادت تا شهادت»، «روایات فرزندان شهید سلیمانی از شجاعت پدر»، «شهید حاج قاسم سلیمانی، سمبل ایثار و مقاومت جهان اسلام بود»، «حاج قاسم؛ فرمانده‌ای مقتدر، مؤمن و ولایت مدار»، «شهید حاج قاسم سلیمانی به نصرت الهی اعتقاد داشت»، «سردار سلیمانی خالصِ مخلص بود»، «کسی او را نمی‌شناخت»، «شهید سلیمانی با همه نیروهای مقاومت در منطقه روابط قوی و متین برقرار کرده بود»، «حاج قاسم سلیمانی شریک مبارزات مردم فلسطین بود»، «شهادت حاج قاسم سلیمانی، ملت ایران و عراق را باهم متحدتر کرد»، «تمام عملکردمان در سیل روی میز حاج قاسم بود»، «سردار اولین بار عکس امام را نشان ما داد»، «شهید حسین پور جعفری، امین سردار سلیمانی بود»، «اخلاص هادی باعث شهادتش شد»، «شهروز باید پرواز می‌کرد و در زمین آرام و قرار نداشت»، «سقف آسمان برایش کوتاه شده بود»، «شرط عالم شدن علم‌آموزی است و شرط شهید شدن، شهید بودن است»، «نامه سردار سلیمانی به مقام معظم رهبری درباره اعلام پایان سیطره داعش بر سوریه و عراق» و «خداوندا مرا بپذیر» ازجمله عناوین مطالب این ماهنامه هستند.
این ویژه نامه تحت عنوان «شاهد یاران» با صاحب‌امتیازی «بنیاد شهید و امور ایثارگران»، سردبیری «رحیم نریمانی» و مدیر اجرایی «سیده فاطمه رضایی» از سوی گروه مجلات «شاهد» منتشرشده است.

‌عیادت از مادران و همسران شهدا

 نرگس جلیلی مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران و بهاره کشفی مدیرکل امور مجلس و لوایح بنیاد با حضور در بیمارستان‌های ساسان و خاتم‌الانبیا(ص) از مادران و همسران شهدای بستری عیادت و تجلیل کردند.

جلیلی روز یک‌شنبه به مناسبت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا با حضور در بیمارستان‌های ساسان و خاتم‌الانبیا(ص) از این عزیزان عیادت و تقدیر کرد.
در این دیدارها، جمعی از مادران و همسران شهدا ضمن ابراز قدردانی از اقدامات بنیاد، مشکلات خود را بازگو کردند که مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیحاتی را در این زمینه بیان و بر تلاش بنیاد برای حل مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر به‌ویژه مادران و همسران شهدا تأکید کرد.
گفتنی است در این دیدارها از پدر و مادر شهید معظم «محمد حسین فهمیده» نیز که در بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) بستری هستند عیادت شد.

انجام امور درمانی برای ایثارگران توسط پروفسور «مهدیان»

مدیرکل درمان و توان‌بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از انجام امور درمانی برای جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا توسط پروفسور «حسین مهدیان»، فوق تخصص ستون فقرات از کشور انگلستان خبر داد.

 امیر کریمی با اشاره به حضور متخصصان خارجی برای درمان جانبازان در کشورمان گفت: در همین راستا پروفسور «حسین مهدیان»، فوق تخصص ستون فقرات از کشور انگلستان با سفر به کشورمان به همراه تیم پزشکی ایرانی به ویزیت، عمل جراحی جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا پرداخت.
وی افزود: پروفسور «حسین مهدیان» از تاریخ ۲۸ دی الی ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص)،  ۱۴۱ نفر را مورد عمل، ویزیت و مشاوره درمانی قرار داد.

‌ایثارگران واجد شرایط برای دریافت حکمت کارت به بنیاد مناطق مراجعه کنند

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق دریافت می‌کنند می‌توانند برای دریافت حکمت کارت تا تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ به بنیاد مناطق محل پرونده خود مراجعه کنند.

 محمود تبریزی با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای ماده ۵۴ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و همچنین متعاقب آن انعقاد قرارداد فی‌مابین بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پس از برگزاری جلسات کارشناسی متعدد در خصوص صدور تمامی کارت‌های حکمت ایثارگران معزز واجد شرایط که دارای دریافتی از بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند، این عزیزان می‌توانند برای دریافت کارت‌های خود تا تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ به بنیادهای مناطق محل پرونده خود مراجعه کنند.
وی افزود: ایثارگرانی که تا تاریخ فوق برای دریافت کارت مراجعه نکنند شارژ کارت آن‌ها در سال ۱۳۹۹ انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =