۲۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۵
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 83667885
۱ نفر

برچسب‌ها

پلیس اصفهان در حوادث آبان، کسی را نکُشت

اصفهان- ایرنا - فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به حوادث آبان سالجاری گفت: در جریان این اغتشاشات، پلیس شهر اصفهان هیچ شلیکی که منجر به از دست رفتن جان شخصی شود، نکرد.

سردار مهدی معصوم‌بیگی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در جریان این حوادث، تعدادی از ماموران نیروی انتظامی و نیروهای بسیج مصدوم شدند.

وی اظهار داشت: در اتفاقات و اغتشاشات آبان‌ افرادی بازداشت شدند که از سلاح سرد و گرم علیه مردم و مأموران انتظامی استفاده می‌کردند و تعدادی از مأموران نیروی انتظامی و نیروهای بسیج هم با همین سلاح‌ها مصدوم شدند..

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه "حربه کشته‌سازی" موضوعی است که دشمن در سالیان مختلف از آن استفاده کرده است، تصریح کرد: در حوادث آبان در اصفهان، تامین امنیت بخش شمال و جنوب تفکیک شده بود و امنیت شمال اصفهان توسط بسیج و سپاه و جنوب نیز بر عهده نیروی انتظامی بود.

وی خاطرنشان کرد: تنفر مردم از ناامنی، امنیت‌آفرین است و با اشراف اطلاعاتی دستگاه‌های امنیت‌ساز جلوی این حرکت‌ها گرفته می شود و مردم نگران نباشند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه فضای مجازی آمار جرائم در حال افزایش است، گفت میزان جُرم در فضای مجازی ۱۰۸ درصد افزایش یافته اما با توانمندی پلیس فتا و استفاده از سازوکارهای نو، ظرفیت کشف اینگونه جرائم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با تأکید براینکه بخش قابل توجهی از جرائم‌  به‌دلیل این است که فرصت ارتکاب جُرم توسط مردم در اختیار مُجرم قرار می‌گیرد، افزود: کلاهبرداری اینترنتی و برداشت‌ غیرمجاز از حساب‌های بانکی با ۲۰۰ درصد، کلاهبرداری‌ رایانه‌ای با ۱۰ درصد و مزاحمت‌ اینترنتی با ۹ درصد در صدر جرائم فضای مجازی قرار دارند.

معصوم بیگی خاطرنشان کرد: رمز دوم پویا در جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های مردم، بسیار کارساز بوده است.

سردار معصوم‌بیگی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به کشف ۴۰ تُن مواد مخدر در ۱۰ ماه امسال در استان گفت: این میزان کشفیات در طول تاریخ تشکیل پلیس اصفهان سابقه نداشته که در راه رسیدن به این هدف، نیروی انتظامی در سال‌های اخیر شهدایی نیز تقدیم کرده است.

وی افزود: بخشی از محموله‌های مواد مخدر کشف شده قرار بود به استان‌های شمالی و تهران منتقل شود و مقصد بخش دیگر نیز خود اصفهان بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha