فرهنگسرای «ایران ما انقلاب ما» در تهران برپا می‌شود

تهران-ایرنا-سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برپایی فرهنگسرای «ایران ما انقلاب ما» در قالب برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در هشت نقطه از مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن میزبان راهپیمایان است.

به گزارش روز یکشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاون فرهنگی این سازمان در تشریح برنامه «فرهنگسرای ایران ما انقلاب ما» گفت: ایستگاه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از ساعت ۸ صبح با استقرار در ۶ نقطه و استقرار ۲دستگاه اتوبوس به منظور فعالیت‌های فرهنگی از پل کالج تا دانشگاه شریف به ارائه فعالیت‌های فرهنگی می‌پردازند.

سیدعلیرضا فاطمیان‌پور، محل استقرار ایستگاه‌های فرهنگی فرهنگسرای «ایران ما انقلاب ما» را در خیابان انقلاب اسلامی قبل از چهارراه ولیعصر(عج)، نبش خیابان فلسطین، نبش خیابان ۱۶ آذر، در میدان انقلاب، ضلع شمال غربی میدان و در ادامه مسیر، ابتدای خیابان استاد معین و روبه روی دانشگاه شریف عنوان کرد.

وی افزود: ۲ دستگاه اتوبوس با ارائه برنامه‌های فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان در خیابان کارگر شمالی و جنوبی مستقر می‌شوند و برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌کنند.

فاطمیان‌پور با بیان اینکه با توجه به چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی تمامی برنامه‌های این فرهنگسرا با شعار #من_سلیمانی_ام اجرا می‌شود، اظهارداشت: بخش ویژه‌ای در تمامی ایستگاه‌های فرهنگسرای ایران ما انقلاب ما به این شهید اختصاص یافته و راهپیمایان می‌توانند در کنار تصویر سردار، عکس یادگاری بگیرند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به توزیع سربند با شعار «من سلیمانی ام» در چهار نقطه از فعالیت‌های این فرهنگسرا گفت: سردیس شهید سردار سلیمانی در ایستگاه نخست فرهنگسرای ایران ما انقلاب ما ساخته می‌شود و طراحی نماد وحدت ملی با شعار من سلیمانی‌ام در میدان انقلاب به اجرا درمی‌آید.

وی افزود: حضور شخصیت‌هایی با پوشش و ظاهر مردمان سال ۵۷ بخش دیگری از برنامه‌های فرهنگسرای ایران ما انقلاب ماست که در جایگاه برگزاری برنامه‌های فرهنگی در ایستگاه خیابان ۱۶ آذر حاضر می‌شوند، اجرای برنامه‌های متنوع همچون سرود، نقالی انقلاب و مسابقه از دیگر بخش‌های ایستگاه خیابان انقلاب نرسیده به خیابان ۱۶ آذر است.

فاطمیان‌پور بیان کرد: دادگاه نمادین محاکمه سران جنایتکار جهان از جمله ترامپ، نتان یاهو و بن‌سلمان با حضور هیات منصفه مردمی پیش‌بینی شده تا مردم در راهپیمایی این جلادان را محاکمه کنند و جرائم‌شان مرور شود، مردم می‌توانند با حضور در این دادگاه، جرائمی را که ترامپ و جنایتکاران منطقه برای آنها باید محاکمه شوند را مطرح کنند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از ایستگاه‌های فرهنگی فرهنگسرای «ایران ما انقلاب ما» به کودکان و میزبانی از آنان اختصاص دارد، اظهارداشت: در تمام ایستگاه‌های مسیر راهپیمایی بخشی ویژه کودکان تدارک دیده شده و فرصتی فراهم آمده تا کودکان علاوه بر ساخت کاردستی‌هایی با محوریت پرچم ایران، بتوانند در ایستگاه‌ها تامل کنند و با بهره‌مندی از برنامه‌های فرهنگی مسیر راهپیمایی خاطره خوشی از جشن چهل و یک سالگی انقلاب داشته باشند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: ساخت پرچم ایران توسط راهپیمایان از دیگر برنامه‌های فرهنگسرای ایران ما انقلاب ماست که مردم می‌توانند با نقش زدن یکی از سه رنگ پرچم ایران در فضایی که برای این امر پیش‌بینی شده پرچم ایران را بسازند، این برنامه که «نقش افتخار» عنوان دارد در دو نقطه از ایستگاه‌های فرهنگ‌سرای ایران ما انقلاب ما پیش بینی شده است.

فاطمیان‌پور، ایستگاه رادیویی مسیر راهپیمایی که با مشارکت رادیو تهران، مقابل دانشگاه شریف طراحی شده، مصاحبه با چهره‌های شرکت کننده در مسیر راهپیمایی و انعکاس جنبه‌های فرهنگی، جشن چهل و یک سالگی انقلاب اسلامی را از برنامه‌های این ایستگاه رادیویی عنوان کرد.

وی، هم‌عهدی با شهدا را از ویژه‌برنامه‌های ایستگاه ابتدای خیابان فلسطین برشمرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند از برنامه‌های متنوع فرهنگی که در این ایستگاه پیش‌بینی شده بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: طراحی کاریکاتور ترامپ در ابعاد بزرگ، نمایشگاه پوسترهای مفهومی درباره آمریکا، عکس یادگاری با موشکی که پایگاه عین‌الاسد را مورد هدف قرارداد، مرور دستاوردهای انقلاب اسلامی و پاسخ به این پرسش که اگر انقلاب نبود؟، «دمام زنی» از دیگر برنامه‌های فرهنگسرای ایران ما انقلاب ماست که در ایستگاه خیابان استاد معین برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =