۲۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83667738
۰ نفر

برچسب‌ها

نتانیاهو ساکنان غزه را به حمله نظامی تهدید کرد

تهران -ایرنا- بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه بار دیگر ساکنان تحت محاصره نوار غزه را به خاطر پرتاب بالن‌های آتش‌زا به سوی فلسطین اشغالی به حمله شدید نظامی تهدید کرد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «معاریو»، نتانیاهو در نشست هفتگی کابینه اش، گفت: هرگز درباره جزئیات اقدامات و برنامه هایمان در برابر رسانه ها صحبت نخواهم کرد اما آماده حمله شدید به نوار غزه هستیم.

غزه در ۱۴ سال گذشته تحت محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی قرار دارد و از ورود مواد غذایی و دارو به آن جلوگیری می شود.

وی همچنین بدون دادن توضیح اضافی گفت: به جهاد اسلامی و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پیشنهاد می کنم که حافظه خود را پاک کنند.  

این در حالی است که جوانان فلسطینی در واکنش به طرح ضدفلسطینی «معامله قرن» و سایر اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها از دی ماه موج تازه ای از پرتاب بالن های آتش زا و مواد منفجره به سمت فلسطین اشغالی را آغاز کرده اند.

نتانیاهو در صحفه توئیتر خود نیز نوشت که کابینه با اختصاص ۳۵ میلیون شیکل (۱۰ میلیون دلار) برای تقویت اقدامات امنیتی در شهر عسقلان در فلسطین اشغالی موافقت کرد.

شامگاه روز گذشته (شنبه) نیز ارتش اسرائیل مدعی شلیک یک فروند موشک از نوار غزه شد.

ارتش این رژیم اعلام کرد: پس از به صدادرآمدن آژیرهای هشدار در منطقه النقب، شلیک یک موشک از نوار غزه به اسرائیل رصد شده است.

نتانیاهو تیر ماه سال جاری نیز تهدید کرده بود که اگر پرتاب بالن‌های آتش‌زا از نوار غزه به سوی فلسطین اشغالی متوقف نشود، این منطقه باید منتظر جنگی همه جانبه باشد.

بالن ها و بادبادک های آتش زا، سلاح جدیدی  برای مقاومت در برابر اشغالگران به‌ شمار می آید و شامل بادبادک‌های کاغذی حامل شیشه‌های آتش زا است.

در شرایطی که رژیم صهیونیستی قادر به مقابله با این بادبادک‌های آتش زا نیست، آن را تهدید جدی علیه شهرک‌نشینان صهیونیست می داند به ویژه اینکه ده‌ها هکتار از زمین‌ها و باغ‌های شهرک‌نشینان صهیونیست در پی پرتاب بادبادک‌ها و بالن‌های آتشین در آتش سوخته و میلیون‌ها دلار به آن خسارت وارد آمده است.

صهیونیست ها از سال ۱۹۴۸ میلادی فلسطین را اشغال کرده و جنایت های مختلفی را علیه مردم آن در سایه حمایت های امریکا و کشورهای غربی اعمال می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha