سکانس ۲۴ پرسپولیس مقابل عنابی‌ها؛ یحیی به دنبال رکوردشکنی

تهران- ایرنا- پرسپولیس برای بیست و چهارمین بار در مسابقات آسیایی به مصاف نمایندگان قطری می‌رود و در صورت پیروزی مقابل الدحیل، این تیم قطری را به پرتکرارترین بازنده تبدیل می‌کند.

تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته اول دور گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا باید روز سه‌شنبه در قطر به مصاف تیم الدحیل برود.

شاگردان یحیی گل‌محمدی در حالی پا به این دیدار می‌گذارند که قرار است بیست و چهارمین تقابل پرسپولیس مقابل نمایندگان قطر در تاریخ مسابقات باشگاه‌های آسیا انجام شود. در ۲۳ تقابل قبلی ۱۱ برد، پنج مساوی و هفت شکست به ارمغان آمده است.

بعد از عربستان سعودی، بیشترین پیکار پرسپولیس در آسیا مقابل نمایندگان قطری بوده که ماحصل آن پیروزی در حدود ۴۷ درصد مسابقات بوده است.

سرخپوشان تهرانی در این سال‌ها به مصاف ۶ تیم مختلف قطری رفته‌اند. مسابقه پیش رو برابر الدحیل، این تیم را به پرتکرارترین حریف پرسپولیس تبدیل خواهد کرد. در ۶ دیدار قبلی که الدحیل با نام لخویا به مصاف پرسپولیس رفته سه برد، یک مساوی و ۲ باخت برای تیم ایرانی حاصل شده است.

الریان، السد، العربی، الغرافه و الوکره دیگر رقبای قطری پرسپولیس تا به اینجا بوده‌اند. سرخپوشان تهرانی در صورت پیروزی در این مسابقه به چهارمین پیروزی برابر الدحیل می‌رسند و از این حیث بیشترین پیروزی مقابل یک تیم قطری را به تنهایی برابر این تیم به ثبت می‌رسانند. البته که در صورت شکست نیز بیشترین باخت پرسپولیس به تنهایی مقابل همین تیم خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =