پیش بینی بارندگی و کاهش دما در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با تقویت توده هوای ناپایدار به جو استان و ورود سامانه بارشی در ۲۴ ساعت آینده، کاهش دمای هوا از هشت تا ۱۵ درجه‌ سلسیوس و وقوع روان‌ آب در جنوب استان پیش‌بینی می‌شود.

فاطمه زارعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تقویت هوای ناپایدار در این مدت وزش باد شدید و گرد و خاک و رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست و در ارتفاعات شاهد برف و تگرگ خواهیم بود.

وی گفت: وزش باد شدید در سطح استان به ویژه مناطق نیمه شرقی و مرکز استان پیش‌بینی می‌شود و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه رگبار و رعد و برق در جنوب استان به ویژه شهرستان‌ نهبندان و بخش‌هایی از سربیشه و خوسف دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه برای سه‌شنبه شدت بارش‌ها همراه با رگبار و رعد و برق در جنوب استان پیش‌بینی می‌شود تصریح کرد: رعایت سرعت مطمئنه، خودداری از قرارگرفتن در کنار درختان، استحکام پوشش و تامین سوخت سالن‌های پرورشی از موارد قابل توصیه در این مدت است.

وی با اشاره به اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شاهد وقوع یخبندان خواهیم بود گفت: مردم در این مدت از سفرهای غیرضروری و قرار گرفتن در مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند.

اخبار مرتبط