برگزیدگان دومین دوره لیگ کتابخوانی شهرستان شاهرود معرفی شدند

شاهرو-ایرنا- سه گروه برگزیده دومین لیگ کتابخوانی شهرستان شاهرود در آیینی معرفی و جوایز خود را دریافت کردند.

در آیینی که روز یکشنبه به همین منظور در سرسرای بهمن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور جمعی از مسوولان این شهر برگزار شد، رییس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود گفت: دومین دوره لیگ کتابخوانی همزمان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی از ۱۴ آبان ماه در شهرستان شاهرود آغاز شد.

سید ابراهیم موسوی افزود: در این دوره ۲۴ گروه سه نفره از مدرسه های شاهرود شرکت داشتند که در پایان سه گروه به مرحله نهایی راه یافتند.

به گفته وی، دبیرستان های فرزانگان، ۱۳ آبان و حضرت مریم(س) مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

موسوی با بیان اینکه گروه اخلاق هم از دبیرستان ابوذر غفاری شناخته شد، تصریح کرد:به برگزیدگان لوح تقدیر و برای گروه اول کارت هدیه به مبلغ ۶ میلیون ریال، گروه دوم پنج میلیون ریال و گروه سوم هم چهار میلیون ریال اهداء شد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود، ادامه داد: گروه دبیرستان فرزانگان که رتبه نخست را کسب نمود در مسابقات استانی شرکت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد شرکت کنندگان به نسبت سال گذشته بیشتر بود، ابراز داشت: این مسابقات در چهار مرحله انجام شد که در مرحله نخست کتاب گلستان سعدی گزیده ای از حکایات، مرحله دوم کتاب نخل ها قد می کشند بر اساس زندگی سلمان فارسی، مرحله سوم رمانی به نام آرزوی سوم از مصطفی خرامان و مرحله آخر کودکستان آقا مرسل از داوود امیریان بازخوانی شد.

به گفته وی مرحله بعدی این دوره از مسابقات از هفتم تا دهم اسفند در مرکز استان با حضور چهار گروه از شهرستان های دیگر استان با هم به رقابت می پردازند.   

نخستین لیگ کتابخوانی شاهرود دی پارسال برگزار شد.

در شهرستان شاهرود ۱۶ باب کتابخانه عمومی نهادی، یک باب کتابخانه عمومی مستقل و پنج باب کتابخانه عمومی مشارکتی وجود دارد که حدود۳۳۰ هزار جلد کتاب دارند.

شهرستان شاهرود با ۵۳هزار کیلومتر مربع مساحت و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =