بیانیه گام دوم انقلاب موتور پیشران علم و فناوری کشور است

تهران- ایرنا- رییس پژوهشکده غدد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب موتور پیشران اقتصاد، علم و فناوری، زیرساخت‌های عمرانی، به اوج رساندن مشارک مردمی و ارتقای بینش سیاسی آحاد مردم است که در آن تقسیم عادلانه امکانات عمومی کشور، معنویت و اخلاق رشد چشمگیری دارد.

فریدون عزیزی امروز یکشنبه در نخستین همایش بیانیه گام دوم انقلاب به میزبانی پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و برنامه راهبردی کشور است و مقام معظم رهبری موضوع جامعه پردازی و درون سازی برای استمرار و جهانی شعارهای انقلاب را گوشزد کردند.

وی گفت: مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی را پدیده جهان معاصر معرفی کردند و تقابل دوگانه اسلام و استکبار را مایه سربلندی ایران و ایرانیان دانستند.

رییس پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره‌ به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری افزود: ایشان بیانیه گام دوم انقلاب را موتوری برای توسعه اقتصاد، علم و فناوری، ایجاد زیرساخت های عمرانی، به اوج رساندن مشارک مردمی، ارتقای شگفت انگیز بینش سیاسی آحاد مردم دانستند تا کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور افزایش چشمگیر یافته و معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه و ایستادی در مقابل زورگویان و مستکبران جهانی بارزتر شود.

عزیزی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را اقتدار ایران اسلامی برشمردند، اظهار داشت: در بیانیه گام دوم تغییر چالش‌ها و شکست مستکبران با حضور جوانان به عنوان محور تحقق این اهداف عنوان شده و  ۷ توصیه را در این بیانیه فرمودند.

وی ادامه داد: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد قوی، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی در روابط خارجی با دشمن و سبک زندگی ایرانی و اسلامی، هفت توصیه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.

فوق تخصص غدد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد:‌ دانش مایه عزت و سربلندی کشور است. بر همین اساس علم همراه با اخلاق در چهار دهه اخیر تولیدات ارزشمندی را در فناوری برای کشور عرضه کرد تا رتبه ایران اسلامی را از ۵۰ در پیش از انقلاب به جایگاه ۱۵ و ۱۶ به پس از انقلاب اسلامی ارتقاء دهد.

عزیزی افزود: امید است با به کارگیری برنامه ریزی‌های راهبردی مناسب در مسوولیت‌ها برای رفع مشکلات سیاسی، اجتماعی و سلامت آحاد مردم این بیانیه مفید واقع شود تا طبق فرمایش مقام معظم رهبری، ایران به مرجعیت علمی در جهان تبدیل شود.

وی در خصوص تاکید مقام معظم رهبری به تکریم دانشمندان در بیانیه گام دوم انقلاب از قول ایشان نیز گفت: ژرف اندیشی در علم کاری است که نخبگان انجام می‌دهند و نخبگان در هر حوزه پیشتاز هستند؛ زیرا استخوان بندی علمی هر جامعه را تشکیل می دهند و می‌توانند درد درماندگی و عقب ماندگی کشور را جبران کنند.

این استاد دانشگاه به برجسته ترین ارزش‌های معنوی در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: اخلاص، ایمان در خود و جامعه و ایثار از دیگر ارزش‌های معنوی است و هر چقدر شعور معنوی و وجدان اخلاق در جامعه ارتقاء یابد، سبب رشد جامعه شده که این نیازمند تلاش و جهاد بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: سلامت معنوی از توصیه‌های مقام معظم رهبری است و امید است چنین موضوع مهمی در برنامه های درسی دانشجویان گنجانده شود. همچنین پرورش نهال امید و تاکید بر  اینکه رویش های انقلاب بسی بالاتر از ریزش‌ها است از دیگر موارد بیان شده در بیانیه گام دوم انقلاب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =