۲۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۶
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83667298
۰ نفر

برچسب‌ها

شب شعر " غیاب شاعر " در گناوه برگزار شد

گناوه - ایرنا - دومین دوره شب شعر "غیاب شاعر" در گناوه باحضور شاعران مطرح و ادب دوستان در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان برگزار شد.

این برنامه که به همت انجمن هوای تازه گناوه اجرا شده و  قرار است همه ساله در سالروز درگذشت هنرمند فقید مجید دشتی‌زاده و با یادی از سه شاعر جوان دیگر استاد حسین جلال‌پور، جواد خدری و عذرا حیدری برگزار شود، امسال به نحو باشکوهی در سالروز  درگذشت جواد خدری گرامی داشته شد.

در این برنامه شاعران مطرحی از شهرهای بوشهر، دیلم، برازجان، بندرریگ و گناوه آثار خود را برای حاضران خواندند.

سروده " این بندر عزیز من اینجا گناوه است" از استاد ایرج شمسی‌زاده برشی از فیلم "گناوه بندری از هزارها"  ساخته حسن ملک‌زاده آغازگر شعرخوانی مهمانان برنامه بود.

در بخشی از برنامه فیلم اجرای ترانه  "جمعه"  کاری از فرهاد مهراد برای حاضران نمایش داده شد.

فلسفه شب شعر "غیاب شاعر" معطوف بر حضور پررنگ شاعران جوان و با استعداد، در کنار پیشکسوتان ادبیات در دوره آینده استوار است و قصد دارد تریبون خود را بیشتر در اختیار این قشر  مستعد در عرصه شعر قرار دهد.

در پایان برنامه تندیس "غیاب شاعر"  که بر اساس  شعر مجید دشتی‌زاده  با عنوان " سنگی بردار پرت کن من آنجایم" طراحی شده به شاعران میهمان اهدا شد.
در این بخش از فرزاد دشتی‌زاده به پاس افتخارات‌ اخیر و حضور در عرصه‌های بین‌المللی و مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گناوه به پاس همکاری‌های ارزنده در برنامه‌های فرهنگی سطح شهر بویژه با  انجمن هوای‌تازه تجلیل شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =