«هما» سه پرواز جدید از شهرهای جنوبی به مقصد قطر برقرار کرد

تهران – ایرنا - معاون بازرگانی و عملیات شعب هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران«هما» از افتتاح مسیرهای جدید بین‌المللی در جنوب کشور خبر داد و گفت: پروازهای بوشهر، لامرد و بندرعباس به قطر به عنوان مسیرهای جدید بین‌المللی ایران‌ایر راه‌اندازی شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی هما، «ابوالقاسم جلالی» با اشاره به استقرار دو فروند هواپیمای اِی.تی.آر (ATR) در فرودگاه بندرعباس، گفت: افزایش تقاضای سفر از این فرودگاه به استان‌های همجوار و کشورهای منطقه مهمترین دلایل هما برای برقراری پروازهای جدید در جنوب کشور است.

وی افزود: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پروازهای بین‌المللی خود را در جنوب کشور گسترش می‌دهد و بر این اساس پرواز از فرودگاه «خلیج‌فارس عسلویه» در استان بوشهر به مقصد فرودگاه بین‌المللی دوحه قطر در روز ۲۰ بهمن‌ماه امسال برقرار شده است.

وی گفت: این پرواز با هواپیماهای مدرن ATR در روزهای یکشنبه هر هفته با پرواز شماره ۶۵۲ در ساعت ۱۷ از فرودگاه دوحه قطر به مقصد فرودگاه خلیج فارس عسلویه انجام می‌شود و پرواز بازگشت این مسیر، در همان روز از فرودگاه خلیج‌فارس عسلویه در ساعت ۱۹ و ۴۰ دقیقه با پرواز شماره ۶۵۳ به فرودگاه دوحه خواهد بود.

به گفته معاون بازرگانی هما، موقعیت جغرافیایی شهر بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر ایران و بندر شهید باهنر به عنوان منطقه اقتصادی موجب شده است هما دو فروند از هواپیماهای مدرن ATR خود را در این فرودگاه مستقر کند تا با تشکیل یک هاب پروازی بتواند خدمات خود را به عنوان هواپیمایی ملی علاوه بر استان‌های همجوار به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز گسترش دهد.

جلالی هم چنین از برقراری ۲ پرواز دیگر هما در ایام دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: در این ایام، هما در راستای گسترش پروازهای بین‌المللی خود در منطقه جنوب کشور، علاوه بر فرودگاه بندرعباس، از فرودگاه لامرد استان فارس نیز به کشور قطر پرواز برقرار کرده است.

وی افزود: پرواز بندرعباس به دوحه نیز یکی دیگر از پروازهایی است که در این ایام برقرار شد. این پرواز در روزهای یکشنبه و پنج‌شنبه هر هفته انجام می‌شود که نخستین پرواز این مسیر در روز پنج‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه با شماره پرواز  ۶۵۱ از فرودگاه بندرعباس به مقصد فرودگاه بین‌المللی دوحه پایتخت قطر  انجام شد. پرواز روزهای پنج‌شنبه این مسیر نیز در ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح انجام می‌گردد.

معاون بازرگانی هما همچنین به اهتمام این هواپیمایی برای برقراری پرواز از فرودگاه لامرد استان فارس به فرودگاه دوحه در دهه فجر اشاره کرد و گفت: این پرواز بین‌المللی نیز براساس تقاضای موجود، همزمان با ششمین روز دهه فجر از فرودگاه لامرد به مقصد فرودگاه دوحه قطر انجام شد. پرواز لامرد به دوحه طبق برنامه با به کارگیری ناوگان ATR در روزهای پنج‌شنبه هر هفته در ساعت ۱۰  با پرواز شماره ۶۷۸ از دوحه انجام و در ساعت ۱۲ در فرودگاه لامرد به زمین می‌نشیند. بازگشت این پرواز، همان روز در ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه از لامرد به دوحه انجام می‌شود.

جلالی گفت: هما از فرودگاه بندرعباس به فرودگاه‌های داخلی یزد، شیراز، خلیج فارس عسلویه، اصفهان، چابهار، کیش و مسیر بین‌المللی دبی و دوحه پرواز دارد. همچنین از فرودگاه بوشهر به فرودگاه‌های اصفهان و شیراز و از فرودگاه لامرد استان فارس به فرودگاه‌های شیراز و دوحه پرواز می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =