۲۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83667200
۰ نفر

برچسب‌ها

چه کسانی اسکار را به خانه می‌برند؟

تهران- ایرنا- مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره اسکار درحالی بامداد دوشنبه (۲۱ بهمن ۹۸) به وقت ایران برگزار می‌شود که گمانه‌زنی‌ها درمورد برندگان آن داغ است و فیلم «۱۹۱۷» ساخته «سم مندس» بیشترین شانس را برای دریافت جایزه بهترین فیلم و تعداد جوایز بیشتر در بخش‌های مختلف دارد.

روزنامه آمریکایی یویورک تایمز در گزارشی مبسوط به احتمالات در مورد فیلم ها و افرادی که اسکار را از آن خود می کنند پرداخت. از دید نویسندگان روزنامه، بین نامزدهای بهترین فیلم، نام فیلم های ۱۹۱۷، فورد در برابر فراری، مرد ایرلندی، خرگوش جوجو، جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، روزی روزگاری در هالیوود و انگل مشاهده می شود که احتمال موفقیت فیلم ۱۹۱۷ بیش از سایرین است.

در گمانه زنی های قبلی، فیلم جوکر گوی سبقت را از نامزدهای دیگر ربوده بود، اما آنچه نیویورک تایمز مطرح می کند، متفاوت از احتمالات قبلی است.

نامزدهای بهترین کارگردانی به ترتیب عبارتند از: سم مندس برای فیلم  ۱۹۱۷، مارتین اسکورسیزی برای فیلم مرد ایرلندی، تاد فیلیپس برای فیلم جوکر، کوئنتین تارانتینو برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود و بونگ جون هو برای فیلم انگل. به نظر می رسد اقبال سم مندس برای دریافت اسکار ۲۰۲۰ بیش از سایرین باشد.

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد بدین شرح است: خواکین فینیکس برای فیلم جوکر، آنتونیو باندراس برای فیلم درد و شکوه، لئوناردو دی کاپریو برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود و ادام درایور برای فیلم داستان ازدواج که نام فینیکس در فهرست بهترین ها از دید نیویورک تایمز برای احراز اسکار ۲۰۲۰ می درخشد.

اما نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن را رنه زلوگر برای فیلم جودی، سینتیا ارویو برای فیلم هریت، اسکارلت جوهانسون برای فیلم داستان ازدواج، سیرشا رونان برای فیلم زنان کوچک و چارلیز ترون برای فیلم بمب شل تشکیل می دهند که البته زلوگر در این فهرست بیش از سایر بازیگران به چشم می آید.

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، برد پیت برای فیلم روز و روزگاری در هالیوود، تام هنکس برای فیلم یک روز زیبا در محله، آنتونی هاپکینز برای فیلم دو پاپ، آل پاچینو برای فیلم مرد ایرلندی و جو پشی برای فیلم مرد ایرلندی معرفی شده اند که شانس برد پیت برای دریافت اسکار ۲۰۲۰ بیش از بقیه است.

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن بدین شرح است: لارا درن برای فیلم داستان ازدواج، کتی بیتس برای فیلم ریچارد جول، اسکارلت جوهانسون برای فیلم خرگوش جوجو، فلورنس پیو برای فیلم زنان کوچک و مارگو روبی برای فیلم بمب شل که بخت و اقبال لارا درن بسیار بالاست.

نامزدهای بهترین فیلمنامه غیراقتباسی، انگل، چاقوکشی، داستان ازدواج، ۱۹۱۷ و روزی روزگاری در هالیوود اعلام شده اند که احتمال اینکه اسکار به انگل برسد، زیاد است.

خرگوش جوجو، مرد ایرلندی، جوکر، زنان کوچک و دو پاپ، نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی هستند که از دید نیویورک تایمز احتمال اینکه اسکار از آن خرگوش جوجو شود، بیش از بقیه است.

نامزدهای بهترین فیلم خارجی شامل انگل (کره جنوبی)، کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، بینوایان (فرانسه) و درد و شکوه (اسپانیا) است که گمانه زنی ها از موفقیت فیلم انگل حکایت دارد.

نامزدهای بهترین انیمیشن بلند، داستان اسباب بازی ۴، چگونه اژدهای خود را آموزش دهید: دنیای نهان، بدنم را گم کرده ام، کلاوس و حلقه گم شده اعلام شده که در این گزارش انیمیشن داستان اسباب بازی ۴ مورد توجه خاصی قرار گرفته است.

نامزدهای بهترین مستند عبارتند از کارخانه آمریکایی، غار، لبه دموکراسی، برای سما و سرزمین عسل. به نظر می رسد کارخانه آمریکایی از شانس بیشتری برای احراز اسکار امسال برخوردار باشد.

نامزدهای جلوه‌های ویژه عبارتند از ۱۹۱۷، جنگ ستارگان:خیزش سکای واکر، مرد ایرلندی، شیرشاه و انتقام جویان: پایان بازی که احتمالا برد با ۱۹۱۷ است.

نامزدهای بهترین تدوین، فورد در برابر فراری، مرد ایرلندی، خرگوش جوجو، جوکر و انگل هستند که از دیدگاه نیویورک تایمز فورد در برابر فراری از درخشش بالاتری برخوردار است.

نامزدهای بهترین موسیقی متن به این ترتیب است: جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، ۱۹۱۷ و جنگ ستارگان:خیزش اسکای واکر که شانس جوکر برای دریافت اسکار از این بخش زیاد است.

همچنین منجمد ۲، راکتمن، داستان اسباب بازی ۴، موفقیت و هریت، نامزدهای بهترین ترانه هستند که به احتمال زیاد راکتمن به اسکار دست می یابد.

نامزدهای بهترین طراحی تولید، ۱۹۱۷، مرد ایرلندی، خرگوش جوجو، روزی روزگاری در هالیوود و انگل هستند که به احتمال قوی، اسکار به ۱۹۱۷ اختصاص می یابد.

نامزدهای بهترین فیلمبرداری، ۱۹۱۷ (راجر دیکنز)، مرد ایرلندی (رودریگو پریتو)، جوکر (لارنس شر)، فانوس دریایی (فدون پاپامیشل) و روزی روزگاری در هالیوود (رابرت ریچاردسون) هستند که اسکار این بخش احتمالا از آن ۱۹۱۷ می شود.

نامزدهای بهترین طراحی لباس، مرد ایرلندی، روزی روزگاری در هالیوود، زنان کوچک، خرگوش جوجو و جوکر که زنان کوچک اسکار را به خانه می برد.

نامزدهای بهترین گریم بمب شل، مالفیسنت:سردسته اهریمنان، جوکر، جودی و ۱۹۱۷ نامزدهای بهترین گریم هستند که بمب شل احتمالا اسکار را از آن خود می کند.

نامزدهای بهترین میکس صدا، فورد در برابر فراری، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، جوکر و به سوی ستارگان هستند که اسکار این بخش از ان ۱۹۱۷ است.

نامزدهای بهترین تدوین صدا نیز شامل ۱۹۱۷، فورد در برابر فراری، جوکر، روزی روزگاری در هالیوود و جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر است که باز هم ۱۹۱۷ در این فهرست می درخشد.

نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه، عاشق مو، کیت بول، خواهر، خاطره انگیز و دختر هستند که عاشق مو بیش از سایرین شانس دریافت اسکار را دارد.

برادری، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایه، ساریا و یک خواهر، نامزدهای بهترین فیلم کوتاه هستند که اسکار امسال به پنجره همسایه ها می رسد و در پایان اینکه، درغیبت، یادگیری اسکیت در منطقه جنگی، زندگی از من سبقت می‌گیرد، سورمن سنت لوئیس و قدم بزن بدون چا چا، نامزدهای بهترین مستند کوتاه هستند که حدس و گمان ها از دستیابی یادگیری اسکیت در منطقه جنگی به اسکار حکایت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =