نوجوانان کردستانی درد دل‌هایشان را به اتحادیه پست جهانی بفرستند

سنندج - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با اشاره به اینکه موضوع مسابقه نامه‌نگاری ویژه نوجوانان در سال ۲۰۲۰ از سوی دفتر بین‌الملل اتحادیه پستی جهانی اعلام شده است، گفت: نوجوانان کردستانی می‌توانند درد دل‌های خود را در قالب نامه برای شرکت در این مسابقه ارسال کنند.

سهیلا شیخی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چهل و نهمین مسابقه نامه‌نگاری ویژه نوجوانان در سال ۲۰۲۰ با موضوع «برای یک فرد بزرگسال پیامی درباره جهانی که در آن زندگی می‌ کنیم بنویسید»  برگزار می۲شود.

وی با بیان اینکه به منظور برگزاری هر چه بهتراین مسابقه فرهنگی ارتباطات و فناوری اطلاعات، اداره کل آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری و اداره پست با هم همکاری دارند، اضافه کرد: نوجوانان دارای حداکثر ۱۵ سال می‌توانند در این مسابقه به رقابت پرداخته و از جوایر ارزشمند آن بهره‌مند شوند.

شیخی با بیان اینکه یکی از بزرگترین اهداف این مسابقه حفظ فرهنگ مکاتب و نامه‌نگاری است، یادآور شد: با توجه به اینکه موضوع انتخاب شده بسیار مهم و جذاب است نوجوانان باید با این نگرش به نگارش نامه خود بپردازند که انشای برگزیده می‌تواند در سطح بین‌المللی اثر بخش باشد.

وی کمیته‌های استانی متشکل از سازمان‌های مشارکت کننده را مسوول هماهنگی‌های لازم به منظور برگزاری این مسابقه اعلام کرد و افزود: نامه‌های ارسالی باید به صورت دست نویس و یک رو بوده و موارد مربوط به نامه‌نگاری نظیر درج آدرس گیرنده و فرستنده، تاریخ و امضای پایانی را در آن رعایت کرده باشند.

شیخی با اشاره به اینکه نامه‌ها باید حداقل ۵۰۰ و حداکثر ۸۰۰ کلمه باشد، تاکید کرد: شرکت کنندگان باید مشخصات خود را به طور کامل درج و یک شماره تماس در دسترس را نیز همراه نامه ارسال کنند.

وی با بیان اینکه مهلت شرکت در این مسابقه بیستم اسفندماه سال ‌جاری تعیین شده است، گفت: هیات داوران از میان نامه‌های ارسالی نامه برتر را در سطح داخلی انتخاب و به‌ منظور شرکت در رقابت بین‌المللی به اتحادیه پستی جهانی ارسال می‌کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکانه و نوجوانان یادآور شد: به نفر اول یک قطعه تمبر طلا و نقره، به نفرات دوم و سوم کارت هدیه پنج میلیون ریالی و دیگر انشاهای برتر گواهینامه و جوایزی اهدا می‌شود و به ۱۰۰ اثر برتر نیز جوایز ارزنده‌ای تعلق می‌گیرد.

علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند آثار خود را از دفاتر پست شهری و روستایی سراسر استان به آدرس روابط عمومی اداره کل پست کردستان ارسال کنند.

اتحادیه پستی جهانی با هدف افزایش آگاهی جوانان از اهمیت و نقش خدمات پستی در جامعه و نیز ترویج فرهنگ مکاتبه، هر سال مسابقه نامه‌نگاری ویژه نوجوانان را با انتخاب موضوعی خاص در سطح بین‌المللی برگزار می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =