۳۵ واحد مسکونی محرومان سیل‌زده شهرستان اراک به بهره‌برداری رسید

اراک - ایرنا - مسوول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ۳۵ واحد مسکونی محرومان این شهرستان که در سیلاب بهار امسال به کلی تخریب شده بود از سوی جهادگران این نهاد انقلابی ساخته و تحویل آنان شد.

«امید محترمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساخت ۲۹۰ واحد از ۵۵۰ واحد مسکونی استان مرکزی که در سیلاب بهار امسال تخریب شده بودند به بسیج سازندگی سپاه روح الله استان واگذار شد که از این تعداد ۴۵ واحد مربوط به شهرستان اراک است که ۱۵ واحد دیگر نیز تا پایان سال تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.

وی اظهار داشت: تاکنون ۱۵۰ واحد مسکونی محرومان این استان تکمیل و تحویل متقاضیان شده و بقیه نیز دارای بیش از ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی هستند که تا پایان سال تحویل واجدان شرایط می‌شوند.  

محترمی بیان کرد: هزینه ساخت هر واحد مسکونی حدود ۹۵۰ میلیون ریال است که ۴۰۰ میلیون ریال آن به‌صورت تسهیلات کم‌بهره و ۲۰۰ میلیون ریال به‌عنوان تسهیلات بلاعوض از محل اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بقیه از محل منابع سپاه روح‌الله و خیران تامین می‌شود.  

وی توضیح داد:  جهادگران بسیجی از ابتدای طرح ساخت خانه‌های محرومان تخریب شده از سیلاب بهار امسال، به میزان هشت هزارساعت  به‌صورت رایگان مشارکت داشته‌اند.

مسوول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: عملیات فنی از قبیل اسکلت‌بندی، جوشکاری و بتن‌ریزی این واحدهای مسکونی از سوی بسیجیان واحدهای تولیدی هپکو، ماشین‌سازی و آذرآب اراک و بقیه امور از سوی جهادگران عادی انجام می‌شود.

محترمی افزود: ۱۷۰ گروه جهادی۲۰، ۳۰ و ۴۰ نفره از ابتدای این طرح حضور موثر داشتند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان طرح ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان بیش از ۴۰۰ گروه جهادی در این امر حضور موثر داشته باشند.

بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری آغاز به‌کار کرد و به‌دنبال آن اردوهای جهادی با اعزام دانش آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت‌زدایی راه‌اندازی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =