۲۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۰:۴۸
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83666682
۰ نفر

برچسب‌ها

فیلیپین در صدد پایان دادن به حضور نظامیان آمریکا است

تهران- ایرنا- سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین روز شنبه گفت: "رودریگو دوترته" درصدد لغو و پایان دادن به توافق حضور نیروهای نظامی با آمریکا است.

به گزارش فیلیپین دیلی، سالوادور پانلو افزود:  رییس جمهوری فیلیپن برای پایان دادن به توافق حضور نیروهای نظامی آمریکا در این کشور با  نمایندگان ارشد احزاب و پارلمان مذاکره می کند.  

تصمیم پایان دادن به حضور نیروهای آمریکایی در حالی گرفته می‌شود که تئودور لاکسین وزیر خارجه فیلیپین به سناتورها اعلام کرده بود که وی طرفدار بررسی جدی توافق نامه دفاعی میان مانیل و واشنگتن است.  

وزیر خارجه فیلیپین اتخاذ این تصمیم دوترته رییس جمهوری را "اقدام خوب" دانست و او مورد ستایش قرار داده‌است.  

برای اولین بار در ماه گذشته زمانی که ایالت متحده برای رونالد روزا سناتور فیلیپینی روادید سفر به آمریکا را صادر نکرد، رییس جمهوری فیلیپین تهدید کرد که توافق دفاعی با آمریکا را خاتمه خواهد داد.  

دوترته در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) خطاب به آمریکایی‌ها گفت: من به شما هشدار می‌دهم اگر شما اصلاحاتی را در این باره انجام ندهید، توافق نامه دفاعی حضور نیروهای نظامی شما در فیلیپن را خاتمه خواهم داد.  

"سالوادور پانلو" سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین نیز در این رابطه گفت: اگر آمریکا بخواهد تحریم‌هایی برای ورود مقامات فیلیپینی به این کشور اعمال کند، ما نیز در اقدامی متقابل طرح سختگیری ارائه روادید به شهروندان آمریکایی را اجرایی خواهیم کرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =