خروج از افغانستان چالش نامزدهای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا 

تهران- ایرنا- خروج و کاهش نیروهای نظامی امریکایی از افغانستان در پی تصمیم ترامپ به چالش جدید برخی نامزدهای انتخاباتی ۲۰۲۰ آمریکا تبدیل شده است و برخی مخالف و برخی دیگر موافق این طرح هستند.  

به گزارش شبکه سی ان ان، با داغ شدن مباحث انتخاباتی ریاست جمهوری امریکا، خروج نظامیان از افغانستان یکی از محورهای مورد توجه نامزدها در تجمعات و میزگردهای برنامه‌ها است.  

در همین رابطه جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری ایالات متحده در سخنانی خواستار تداوم ماموریت نیروهای این کشور در افغانستان شد.  

نامزد انتخابات ۲۰۲۰ از حزب دموکرات هشدار داد که خروج کامل سربازان امریکایی از افغانستان سبب می‌شود که در منطقه بی‌ثباتی حکمفرما شود.  

سخنان بایدن در مخالفت از خروج نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان در حالی گفته می‌شود که الیزابت وارن دیگر نامزد انتخاباتی به شدت از حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان انتقاد کرده است.  

وارن سناتور ایالت ماساچوست در آخرین مواضع خود اعلام کرد که حالا زمان آن فرا رسیده است که نیروهای ایالات متحده از افغانستان به کشورشان برگردند.  

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا در سخنرانی سالانه به قصد خروج سربازان از افغانستان تاکید کرد.  

وی با اشاره به جنگ ۱۸ ساله و ناموفق آمریکا در افغانستان، مدعی شد به دنبال پایان دادن به جنگ در خاورمیانه است.  

رییس جمهوری آمریکا به مذاکرات صلح با طالبان اشاره کرد که هنوز موفقیتی نداشته است و گفت: نمی‌خواهیم هزاران نفر بی‌گناه در افغانستان کشته شوند و ما وظیفه پلیس برای کشورهای دیگر نداریم.  

ترامپ افزود: می‌خواهیم به طولانی مدت‌ترین جنگ آمریکا پایان دهیم وسربازان خود را به کشور  بازگردانیم. جنگ بار سنگینی را بر خانواده نظامیان بی‌نظیر ما قرار می‌دهد.  

محمدرضا منافی
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =