۱۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۴
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 83666493
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی منزل مسکونی در بیجار یک کشته بر جا گذاشت

سنندج - ایرنا - رییس واحد آتش نشانی شهرداری بیجار از آتش سوزی یک واحد مسکونی در یکی از روستاهای توابع شهرستان خبر داد و گفت: در این حادثه زن ۶۵ ساله به علت خفگی ناشی از دود و شدت سوختی جان خود را از دست داد.

رسول حیدری شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه ظهر امروز اتفاق افتاد و در تماس مردم روستای زردکمر، ۲ اکیپ سبک و سنگین واحد آتش نشانی شهرداری به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه براساس شواهد وقوع حادثه بر اثر نشت نفت از بخاری و آتش گرفتن لوازم منزل بوده است، اضافه کرد: در این آتش سوزی یک زن سالمند ۶۵ ساله دچار خفگی و سوختگی شده و جان خود را از دست داد.

رییس واحد آتش نشانی شهرداری بیجار یادآور شد: علت اصلی حادثه در دست بررسی و کارشناسی است امّا احتمال اولیه حاکی از آن است که بر اثر شدت وزش باد و جدا شدن کلاهک بخاری نفتی، ابتدا دود ناشی از سوخت نفت فضای خانه را پُر کرده و موجب مسومیت ساکن خانه شده و بعد بخاری آتش گر فته و در ادامه لوازم خانه دچار حریق می‌شود.

حیدری با اشاره به اخطاریه های هواشناسی مبنی بر شدت وزش باد و کاهش محسوس دمای هوا گفت: مردم در استفاده از لوازم گرمایشی بخصوص بخاری نفتی و گازی دقت کرده و حتماً از سالم بودن لوله ها و وجود کلاهک اطمینال حاصل کنند.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی هم از مسمومیت خانواده سه نفره بر اثر استنشاق گاز منواکسیدکربن خبر داد و افزود: با اقدام به موقع و تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵  وضعیت اعضای این خانواده نرمال است.

 نریمان ورمزیار اظهار داشت: اعضای این خانواده سه نفر شامل پدر و مادر و یک فرزند بواسطه استنشاق گاز منواکسیدکربن دچار مسمومیت شده و به بیمارستان امام حسین(ع) انتقال داده شده و تحت مداوا قرار  گرفتند.

سرپرست اورژانس ۱۱۵با بیان اینکه بلافاصله با اعلام این حادثه به مرکز فوریت‌ها،  یک کد فوریت و یک کد پشتیبان به محل اعزام شد،  گفت: مصدومان با تلاش سریع و به موقع تکنسین‌های اورژانس در باز کردن راه هوایی و اقدامات سریع پزشکی از جمله اکسیژن تراپی نجات پیدا کرده و برای سیر مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شدند که حال عمومی همه  آنها رو به بهبود است و کماکان تحت نظر هستند.

ورمزیار تاکید کرد: در مواجه شدن با مسمومیت ناشی از استشاق گاز منواکسیدکربن، ابتدا تمام منافذ موجود مثل پنجره و درب ها را باز کرده تا زمینه جریان هوا فراهم شود سپس کمربند و لباس‌های تنگ فرد مسموم را باز و آزاد کرده تا نفس کشیدن برایش راحت‌تر شود.  

وی یادآور شد: ارائه کمک‌های اولیه به افراد مسموم و خوراندن نوشیدنی‌ها به این افراد تنها باید توسط تیم‌های امدادی و افراد آموزش دیده انجام شود و اگر آگاهی کامل در این خصوص وجود ندارد به هیچ عنوان سعی در ارائه کمک‌های اولیه به چنین افرادی را نداشته باشیم.  

در شبانه روز گذشته در بیجار سرعت وزش باد به ٢٦ متر بر ثانیه (تقریبا ١٠٠ کیلومتر بر ساعت) رسید که این امر موجب قطع مکرر برق این شهرستان شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha