نماینده جهاد اسلامی فلسطین: معامله قرن بیانگر خباثت طراحان آن است

مشهد- ایرنا - نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: معامله قرن نمایانگر خباثت طراحان آن و جداکننده خیر و شر در جهان است.

ناصر ابوشریف روز شنبه در کنفرانس بین المللی "شهید سردار قاسم سلیمانی، جغرافیای مقاومت و امنیت جهانی"  در مشهد افزود: در آخرین گفت وگو با سردار شهید سلیمانی ایشان گفته بود مساله قدس و فلسطین از مواردی است که فردای قیامت از مسلمانان در باره آن پرسیده می شود و ملاک بهشتی و جهنمی شدن افراد عمل به وظیفه در قبال این مساله است.

وی ادامه داد: امروز افراد خبیث در جوامع مسلمان بسیار زیادند و حتی رهبری برخی از این جوامع را برعهده دارند اما با وجود همه اینها براساس بشارت قرآن، این خبیث‌ها  شکست خواهند خورد و پیروزی از آن جبهه مقاومت است.

وی گفت: معامله قرن با وجود حمایت‌های مالی کلان از آن با شکست حتمی مواجه است لذا نگرانی در این خصوص نداریم.

ابوشریف افزود: هدف واقعی مقاومت باید ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی باشد و حاج قاسم سلیمانی در این مسیر حرکت کرد و اجرا کننده طرح های انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری بود.

وی ادامه داد: ما نه تنها معامله قرن را رد می کنیم بلکه موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم و اصل وجود این رژیم برای ما قابل قبول نیست.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ایران را دارای شایستگی رهبری کشورهای اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی می‌تواند امت اسلامی را در مسیر تعالی در جهان قرار دهد.
وی افزود: رهبر ‌معظم انقلاب اسلامی تنها رهبری انقلاب را در ایران و جهان تشیع برعهده ندارند بلکه حرکت انقلاب اسلامی در میان تمام کشورهای اسلامی دارای مشروعیت است و برای این حرکت باید اهداف واحد داشته باشیم.

ابوشریف ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی شاگرد انقلاب اسلامی بود و تمام حرکات وی در راه خدمت به امت اسلامی و در مقابله با پروژه های صهیونیستی بود و در این مسیر دیگر کشورهای جبهه مقاومت شامل سوریه، عراق، یمن و لبنان را نیز مورد حمایت قرار می‌داد.
وی گفت: دشمن شناسی حاج قاسم سلیمانی قوی بود، جنبشهای سیاسی بسیار در منطقه بودند اما چون دشمن شناسی خوبی نداشتند در ادامه راه در مقابله با صهیونیسم ناکام ماندند.

شهید سردار سلیمانی چهره ماندگار مقاومت در افغانستان بود

سرکنسول سابق جمهوری اسلامی ایران در هرات نیز گفت: شهید سلیمانی در مقطع مقاومت افغانستان چهره بسیار ماندگار و اثرگذار داشت.

محمود افخمی افزود: بعد از اینکه استکبار جهانی نطفه طالبان را در افغانستان منعقد کرد و امکانات وسیعی را به این کشور گسیل نمود، افغانستان از حالت طبیعی خارج شد و این افراد توانستند با پشتیبانی مالی استکبار جهانی خاک افغانستان را به اشغال خود درآورند اما نتوانستند قلب مردم را تسخیر کنند.
وی ادامه داد: مردم مسلمان افغانستان تجربه مبارزه و پیروزی با دست خالی بر ارتش سرخ شوروی را داشتند و نطفه مقاوت در افغانستان از همان زمان تشکیل شد اما بعد از تجاوز شوروی برنامه جدیدی تعریف شد تا دولت مجاهدین را ناکارآمد جلوه دهد و این برنامه ورود گروه های تروریستی به افغانستان بود.
وی گفت: در مرحله ای که افغانستان دوره بحران را سپری می کرد شهید سلیمانی با همراهی شهید احمد شاه مسعود، شهید کاظمی، شهید ربانی، مرحوم انوری، شهید مزاری و سایر شهدا قدم در این راه نهادند و در زمانی که کسی در مقابل شوروی به فکر مقاومت نبود جبهه مقاومت و جهاد در افغانستان شکل گرفت.
افخمی افزود: شهید سلیمانی هیچ موقع به دنبال لشکرکشی نبود و اعتقاد داشت که همین جوانان ظرفیت آن را دارند که در مقابل دشمن بایستند و مقاومت کنند و در چنین شرایطی جزایر مقاومت در افغانستان شکل گرفت و صدای واحدی از سران مجاهدین شنیده شد و این امر سبب شد افغانستان دوباره خود را پیدا کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha