۲۰ مجموعه ورزشی تهران تا خرداد سال‌ آینده مناسب‌سازی می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران از مناسب‌سازی ۲۰ مجموعه ورزشی شهرداری تهران برای جانبازان و معلولین تا خرداد ماه سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش روز شنبه سازمان ورزش شهرداری تهران، مجید رباطی اظهارداشت: بر این اساس، مناسب سازی مجموعه های ورزشی شهرداری تهران در سه فاز زمانی تا پایان آذرماه سال جاری، تا پایان بهمن ماه سال ۹۸ و تا پایان خرداد ماه سال ۹۹ انجام می شود که هم اکنون از ۲۰ مجموعه پیش بینی شده در فاز اول، مجموعه های شهید دستجردی، ایثار، شهیدپورزند، شهدای افسریه، معلم و حکیمیه، تا پایان آبان ماه جاری مناسب سازی شده است.

وی افزود: همچنین مجموعه های ویژه جانبازان و معلولین همچون مجموعه قمر بنی هاشم (ع) در منطقه ۲۰ شهرداری (به عنوان بزرگترین مجموعه ورزشی خاورمیانه) و مجموعه های حضرت ابوالفضل (ع) در مناطق ۱۵ و ۲۲ به سبب رویکرد ذاتی خود در ارائه خدمات به این قشر از جامعه، کاملا مناسب استفاده جانبازان معلولین تهرانی است.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران اظهارداشت: مناسب سازی مجموعه های شهید علیپور، جانبازان، شهدای آزادی، پردیس، کیانشهر، ولیعصر، خاورشهر، ستاره، خلیج فارس، رسالت و ۲۲ بهمن نیز در فاز اول پیش بینی شده که تا پایان آذرماه سال جاری انجام می پذیرد.

به گفته رباطی، شیب دار بودن ورودی و خروجی حوضچه کلر، امکان دسترسی به سرویس های بهداشتی (بدون پله و در سطح همکف)، فراهم کردن دسترسی به رختکن ها، تعبیه کابین های مخصوص جهت رفاه حال گروه های خاص، نصب شیرهای آب از نوع اهرمی، قرار گرفتن دوش ها در سطح همکف، نصب سرویس های بهداشتی فرنگی، نصب دستگیره های نگهدارنده (هندریل) در قسمت های سرویس بهداشتی، رختکن و رمپ و مناسب سازی ارتفاع روشویی ها از جمله اقدامات در دست اجرا برای مناسب سازی اماکن است.

برگزاری پارالمپیادهای ورزشی ویژه معلولان و جانبازان
وی در ادامه با اشاره به برگزاری پارالمپیادهای ورزشی ویژه معلولان و جانبازان در سال ۹۸ گفت: در این زمینه در بخش آقایان، برگزاری پارالمپیاد در رشته های دارت، تیراندازی، دو میدانی، مینی بسکتبال، بوچی و بوچیا، فوتبال روی میز و شنا به میزبانی مناطق ۲۲ گانه انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت های مختلف در مدارس همچون مدرسه شهید مسعودی و مدرسه پیروزی واقع در منطقه یک، دبستان ایمان واقع در منطقه ۱۱، بازدید از آسایشگاه های ثارالله و امام خمینی (ره)، برگزاری مسابقات گلبال و کارگاه های آموزشی، رقابت های مختلف ورزشی در مناطق۲۲ گانه به میزبانی مناطق ۵، ۸، ۱۱ و ۲۰ انجام پذیرفته است.

به گفته رباطی، برگزاری دوشنبه های ورزشی در مجموعه قمر بنی هاشم و همچنین مدرسه شهید ساریخانی (با حضور دانش آموزان سندروم داون به مناسبت بازگشایی مدارس) از دیگر برنامه های این بخش برشمرده می شودو برپایی ایستگاه های ورزشی در مناطق یک، چهار، هشت، ۱۱ و ۲۰ و نیزبرگزاری رقابت های مختلف ورزشی در مراکز توانبخشی "امید به آینده" و "هادی و مهدی" واقع در منطقه ۱۱ شهرداری از دیگر اقدامات معاونت ورزش آقایان سازمان ورزش شهرداری در این بخش به شمار می رود.

براین اساس مناسب سازی مجموعه های ورزشی از ابتدای دی ماه در دستور کار قرار گرفت که در سه فاز ۵۶ مجموعه ورزشی این سازمان مناسب سازی خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha