۱۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۸
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 83666268
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۵ درصد اعتبارات سازمان بهزیستی تخصیص یافته است

مشهد- ایرنا- رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: امسال بودجه این سازمان ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود که با توجه به شرایط سخت کشور ۷۵ درصد آن تخصیص یافته است.

دکتر وحید قبادی دانا روز شنبه در حاشیه مراسم آغاز بهره‌برداری از یک هزار و ۶۷۲ واحد مسکونی جامعه هدف بهزیستی در سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس در نیشابور برگزار شد طی گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه ۹۳درصد بودجه سازمان بهزیستی به یارانه، امداد و مستمری اختصاص می‌یابد برای انجام فعالیت‌ها در حوزه توانمندسازی، پیشگیری و توانبخشی با کسری بودجه شدید روبرو هستیم.
وی ادامه داد: در سال آینده بودجه جاری این سازمان ۶،۶ درصد افزایش می‌یابد در حالی که طبق دستورالعمل سازمان برنامه و بودجه دستمزدها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت که این امر مشکل‌ساز شده و موجب کسری بودجه سال آینده بیش از امسال خواهد شد.
وی گفت: در حال حاضر حدود ۲۴۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار و حدود یک‌ میلیون و ۴۵۰ هزار معلول زیرپوشش سازمان بهزیستی هستند.
قبادی دانا افزود: در مجموع بیش از ۶ میلیون نفر در کشور از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند هستند که از این تعداد یک میلیون و ۸۸ هزار خانوار مستمری بگیر می‌باشند.
وی ادامه داد: در بیش از یک‌ هزار مرکز شبانه‌روزی این سازمان افراد دارای معلولیت‌های شدید و خیلی شدید که وابسته به بستر هستند شامل افراد سالمند، معلولین جسمی حرکتی، معلولین نخاعی و ذهنی و بیماران روانی مزمن نگهداری می‌شوند.
وی گفت: بیش از یک هزار و ۶۰۰ مرکز توانبخشی روزانه در سراسر کشور برای معلولین فعال است و فعالیت‌های سازمان بهزیستی در حوزه فرزندان دارای سرپرست غیرموثر در حال توسعه است.
قبادی دانا افزود: در دهه مبارک فجر امسال امکان دریافت کمک هزینه معیشت برای همه خانواده‌های دارای فرزند سه قلو و بیشتر فراهم شده و در این چارچوب چهار هزار و ۵۵۰ خانوار شناسایی و اولین بسته حمایت معیشتی نقدی برای آنان در کارت سرپرست خانوار واریز شده است.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =