۱۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۵
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83666246
۰ نفر

برچسب‌ها

خسروی‌وفا: انتخاب ما پیام فرهنگی دارد

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی پارالمپیک انتخاب مادر شهید «بابایی» به‌عنوان سرپرست نمادین کاروان اعزامی ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ را یک پیام فرهنگی نامید.

«محمود خسروی‌وفا» امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران در خصوص مراسمی که در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم در سه بخش برگزار شد. بخش اول آن رونمایی از مرام‌نامه پهلوانی جامعه ورزش پارالمپیک بود و بخش دوم نیز مربوط به معرفی سرپرست نمادین کاروان ایران در پارالمپیک می‌شد.

وی افزود: همیشه در کاروان‌های اعزامی ایران به بازی‌های پارآسیایی و پارالمپیک یک سرپرست نمادین حضور دارد که پشت پرچم ایران رژه می‌رود. امروز به مناسبت وفات مادر حضرت ابوالفضل (ع) که روز تکریم مادران شهدا است، ما خانم «یاماهورا بابایی» که یک مادر ژاپنی است را به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران معرفی کردیم. پس از آن نیز مراسم نامگذاری سالن شماره یک آکادمی به نام حاج محمد مهرآیین انجام شد.

خسروی وفا درباره عدم اعزام تیم‌های فوتبال ۵ نفره و بسکتبال با ویلچر به بازی‌های پارالمپیک توکیو، گفت: دستورالعملی درباره اعزام به این بازی‌ها وجود دارد که باید مسائل مربوط به آن رعایت شود. این تصمیم هم در هیات اجرایی اتخاذ شده که روسای فدراسیون‌ها نیز در آن حضور دارند. تصمیم گرفته شده تلخ و سخت است اما در هیئت اجرایی کمیته پارالمپیک به تصویب رسید.

رییس کمیته ملی پارالمپیک درباره انتخاب یک مادر ژاپنی به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران عنوان کرد: ما رفته رفته پدران و مادران شهدا را به عنوان سرمایه‌های اجتماعی از دست می‌دهیم بر همین اساس این تصمیم اتخاذ شده است. ضمن اینکه این مادر شهید می‌تواند در ترجمه نیز کمک کند. همچنین حضور او یک پیام فرهنگی برای کشور ما است. این مادر شهید به شهردار دهکده بازی‌ها نیز معرفی می‌شود. او از فعالان حوزه اجتماعی است و بویژه برای جانبازان شیمیایی تلاش بسیاری می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =