مادر شهید بابایی سرپرست نمادین ایران در پارالمپیک شد

تهران- ایرنا-«یاما ‌مورا بابایی» مادر شهید محمد بابایی از شهدای جنگ تحمیلی به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ انتخاب شد.

این مراسم با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزیر ورزش، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک، هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته، محمدرضا مظلومی رییس فدراسیون نابینایان، حمید صمیمی سرپرست فدراسیون جانبازان و معلولین، خانواده مرحوم مهرآیین و «یامامورا» مادر ژاپنی شهید محمد بابایی از شهدای جنگ تحمیلی حضور داشتند.

کاظم یزدانی مدیر موسسه فرهنگی و ورزشی مرحوم مهر آیین نخستین سخنران این نشست بود. وی با گرامیداشت یاد شهدا انقلاب اسلامی و مدافعان حرم گفت: براساس درخواست خانواده مرحوم مهرآیین قرار شد موسسه تشکیل شود و منش پهلوانی مرحوم آن مرحوم توسعه پیدا کند. در این زمینه کسانی که سال ها با او کار کردند در این مسیر ما را یاری می کنند.

در این مراسم مرامنامه پهلوانی توسط کیکاوس سعیدی، عبدالحمید احمدی، محمد شروین اسبقیان و سردار صفار زاده رونمایی شد.

البته در کنار این مراسم دو برنامه دیگر احراز شد. بنا به اعلام محمود خسروی وفا سه هدف نام گذاری سالن شماره یک به نام مهر آیین، دومین کار رونمایی از مرام نامه جامعه پارالمپیک و پهلوانی و برنامه آخر انتخاب سرپرست نمادین کاروان از خانواده شهدا است.

یاما ‌مورا بابایی مادر شهید محمد بابایی از شهدای جنگ تحمیلی به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ انتخاب شد.

پیش از این فرزند شهدا صیاد شیرزای، احمد کاظمی، حسین همدانی در پارالمپیک و پاراآسیایی سرپرست نمادین بودند.

کاظم یزدانی در زمینه مرامنامه جامع پهلوانی گفت: این مرامنامه کار فرهنگی است که به دنبال آن هستیم آن را در تمام ورزش ایران جاری کنیم.

مرحوم محمد مهر آیین به عنوان مدیر ورزشی نقش چشمگیری در توسعه ورزش کشور به ویژه ورزش‌های رزمی، جودو، کاراته، تکواندو و ورزش جانبازان و معلولان داشت.

او سال گذسته ۱۳۹۷ دار فانی را وداع گفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =