مهارت آموزی لازمه فرهنگ کارآفرینی در لرستان است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: مهارت آموزی و توسعه فرهنگ کار تیمی لازمه فرهنگ کارآفرینی در ان استان است.

 سعید فرح بخش روز شنبه در آیین اختتامیه کمپ کار آفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان بیان کرد: این کمپ به منظور فرهنگ سازی در امر کارآفرینی ایجاد شده است و باید کارآفرینی در سطح کشور و جوانان رونق داشته باشد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش با ایجاد تغییرات در نگرش در سطح جامعه و خانواده ها می تواند اقدامات موثری در این راستا داشته باشد، اظهار داشت: تعلیم و تربیت و آموزش باید به کارافرینی توجه داشته باشد و فعالیت ها در دانشگاه بدون همکاری و برنامه ریزی آموزش و پرورش محقق نمی شود.

فرح بخش ادامه داد: لازمه فرهنگ کارآفرینی مهارت آموزی است و در این راستا دانشگاه علمی کاربردی اقدامات مختلفی از جمله کارآفرینی است.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف خاص این طرح انجام کارتیمی است که در این راستا در کمپ کارآفرینی از اقدامات تیمی بهره گرفته شد اما این در حالی است که فرهنگ کار تیمی در سطح کشور چندان رشد نداشته است.

وی گفت: کار تیمی در سطح کشور و دانشگاه چندان مورد توجه نیست و دراین راستا باید کارهای تیمی تقویت شوند تا بتوان به طرح ها و مطالعات قابل توجهی دست یافت.

فرح بخش افزود: موضوعات مختلف کارآفرینی و کسب و کار باید برای جوانان و دانشجویان معرفی و تبیین شود تا بتوانند با مهارت آموزی وارد بازارکار شوند

وی اظهار داشت: در کمپ کارآفرینی لرستان ۵۷ دانشجو شرکت کردند و به مدت چهار روز با سازماندهی ایده و ایجاد انگیزه وبیان ایده ها فعالیت داشتند.

وی عنوان کرد: در این کمپ ۱۰ تیم فعالیت داشت و به بیان ایده ها ودیدگاه های خود پرداختند و کسب و کارهایی را معرفی کردند که از طرف دستگاه های اجرایی مربوطه حمایت می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =