مادران و همسران شهدا درس‌آموز مکتب صبر و مقاومت هستند

سمنان-ایرنا- رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دامغان گفت: مادران و همسران شهدا با فداکردن فرزند و همسران خود و استواری در راه پایداری نظام، معلمان درس استقامت و صبر هستند.

سیدعلی میرعلی اکبری روز شنبه در سالروز وفات حضرت ام البنین (س) در همایش تکریم از همسران و مادران شهدای دامغان در سالن اجتماعات الغدیر این شهر، افزود: اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دست‌آورد صبر، استقامت، ایمان، ایثار و تلاش بانوانی است که مردان این سرزمین را تا پای جان در راه انقلاب و اسلام حمایت کردند.

وی ادامه داد: مردم کشور تا ابد خود را مدیون شهیدانی می‌دانند که با گذشت از جان خود به بارور کردن نهال انقلاب کمک کردند.

میرعلی اکبری اظهار داشت: امروز که شهیدان در کنار ما نیستند تا ما بتوانیم پاسداشت خون ارزشمند آنان باشیم، پس وظیفه داریم تا مادران و همسران شهدا را مورد قدردانی قرار دهیم.

شهردار دامغان و یکی از همرزمان سردار شهید قاسم سلیمانی نیز در این آیین گفت: ایران با داشتن افرادی همچون شهید سلیمانی و شاطری و رشادت و صبر مادران و همسران شهدا، به قله اقتدار خواهد رسید.

مسلم نصرتی اضافه کرد: شهادت همواره نصیب کسانی می‌شود که دنیا را محلی گذرا برای کسب معرفت اخروی می‌دانند و در راه رسیدن به کمال نیز تلاش می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی، مردی شجاع، باذکاوت، مدیر و با درایت بود که بدون شک تلاش‌های او ستودنی است، ابعاد شخصیتی شهدا باید گفته و نوشته شود تا مردم از مکتب شهادت که چراغ راه و راهنمای انسان است، استفاده کنند.

طرح «من یک حامی هستم» نیز در این مراسم اجرا شد که در آن خانواده شهدا و دیگر حاضران به نیابت از شهید خود، مبلغی را جهت حمایت از فرزند معنوی خود به کمیته امداد هدیه کردند.

برگزاری طرح رهنمون پزشکی به منظور ارائه خدمات پزشکی رایگان و اجرای تئاتر، از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

شهرستان دامغان دارای ۳۰۰ همسر و مادر شهید، ۶۳۰ شهید، یک هزار و ۶۰۰ جانباز و ۳۳ آزاده است و سه شهید به جبهه مقاومت در سوریه تقدیم کرده است.

در دوران دفاع مقدس ۱۶هزار رزمنده و بسیجی دامغانی در بیش از ۲۰ عملیات حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها