یک‌هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به خانواده‌های زیرپوشش بهزیستی واگذار می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: یک هزار و ۶۷۳ واحد مسکونی در ۲۶ استان به خانواده‌های زیرپوشش این سازمان واگذار می‌شود که از این تعداد ۴۶۴ واحد مختص خانوارهای دارای دستکم ۲ معلول است.

دکتر وحید قبادی دانا روز شنبه در مراسم بهره‌برداری از یک هزار و ۶۷۳ واحد مسکونی جامعه هدف بهزیستی در کشور که بطور همزمان و به صورت ویدئو کنفرانس در نیشابور برگزار شد گفت: این طرح با هزینه یک هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال در قالب تفاهم‌نامه مشترک بین وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، سپاه پاسداران، بسیج سازندگی و خیرین با سازمان بهزیستی اجرا شده است.
وی افزود: جامعه مخاطب این طرح در استان‌های مختلف باید شناسایی و مشخصات آنان در سامانه مربوطه کامل شود.


وی ادامه داد: اعتبار سازمان بهزیستی برای تامین مسکن سالانه ۴۵۰ میلیارد ریال است و در طرح احداث یک هزار و پانصد واحد مسکونی برای معلولان با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا (ص) نیز علاوه بر این مبلغ یک هزار میلیارد ریال تامین شده است.

قبادی دانا گفت: هفته گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال به استان‌ها ابلاغ شد و همه تعهدات بهزیستی در قبال خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر انجام شده است.
فرماندار نیشابور نیز در این مراسم گفت: امروز ۲ طرح ملی از این شهرستان آغاز شد که نشان‌دهنده اهمیت و تاثیر این شهر تاریخی است.
علیرضا قامتی افزود: واگذاری بیش از یک هزار واحد مسکونی به افراد زیرپوشش بهزیستی و آغاز مرحله اول ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی برای این قشر گام بزرگی در جهت خدمت رسانی به معلولان کشور و سرآغاز تحولی بزرگ است.
وی ادامه داد: این اقدامات همزمان با دهه مبارک فجر و به رغم تحریم ایران توسط دشمنان باید توسط رسانه‌ها به نحو موثر اطلاع رسانی گردد.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =