تخصیص اعتبار عمرانی آذربایجان‌غربی تا پایان سال به ۶۰ درصد می‌رسد

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی گفت: میزان تخصیص اعتبار عمرانی استان در حال حاضر حدود ۳۸ درصد است که امیدواریم تا پایان سال به ۶۰ درصد افزایش یابد.

ناصر حضرتی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اعتبار عمرانی توزیعی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی در سال جاری حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال است که از این میزان ۳۸ درصد به صورت نقد و اسناد خزانه تخصیص داده شده‌است.

وی اضافه کرد: امسال به عنوان سومین سال متوالی، سهم‌بری آذربایجان‌غربی از بودجه ۳۱ استان کشور بیشتر از سهم جمعیتی شد که نشان‌دهنده توجه به موضوع توازن بین استانی در دولت و تلاش مسوولان این استان است.

وی بیان کرد: امسال علاوه بر اعتبار عمرانی استانی که توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ابلاغ و اعمال می‌شود، بودجه عمرانی قابل توجهی نیز با مدیریت وزارتخانه‌ها در طرح‌های ملی استان هزینه شده که رقم آن قابل توجه بوده‌است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی ادامه داد: امسال همچنین پنج‌هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به استان اختصاص داده شده که تا پایان سال، همه آن هزینه خواهد شد.

حضرتی با اشاره به اینکه ۲ شهرستان چالدران و تکاب به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در استان انتخاب شده تا زمینه توسعه این مناطق فراهم شود، گفت: امسال سعی کرده‌ایم که بودجه عمرانی مربوط به آنها ‌را به ۲ برابر سهم جمعیتی افزایش دهیم تا بخشی از شکاف آنها ‌با سایر شهرستان‌ها جبران شود.

به گزارش ایرنا، زمان تخصیص اعتبار عمرانی هر سال در کشور و آذربایجان‌غربی، آخر شهریور سال آینده و تخصیص اعتبار هزینه‌ای، آخر فروردین سال آینده است.

آذربایجان‌غربی طی سال‌های اخیر و پس از فعالیت دولت تدبیر و امید، همواره یکی از استان‌های دهگانه بالای جدول اختصاص اعتبار عمرانی در کشور بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =