۱۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 896
کد خبر: 83665994
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت دمای ۳۱ درجه‌ای در مازندران

ساری - ایرنا - امروز و در چهل و نهمین روز از فصل زمستان با ثبت دمای ۳۱ درجه سانتی‌گراد در مازندران، مردم استان حال و هوای تابستانی را لمس کردند.

در روزهای اخیر و اواسط فصل زمستان آنطور که ویژگی این فصل است از سرما در مازندران خبری نبود به طوریکه به غیر از امروز شنبه که اوج گرما طی این روزها است در ۲ روز اخیر بیشینه دمای ۲۶ درجه سانتی گراد در این استان ثبت شده است .

اما امروز بنا به گفته رییس اداره پیش بینی هواشناسی مازندران اوج گرمای هوا طی روزهای اخیر در این استان است.

علی اصغر بسطامی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با ورود جریان جنوبی و جنوب غربی به مازندران برای این روزها تا پیش از این بیشینه دمای ۲۲ تا ۲۸ درجه سانتی گراد پیش بینی شده بود .

وی ادامه داد: به طوریکه بیشینه دمای مازندران برای روز پنجشنبه مربوط به گلوگاه ۲۶ درجه و دیروز نیز برای ساری به همین میزان ثبت شده بود.

رییس پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: برای امروز و تا این لحظه بالاترین دما ثبت شده در ایستگاه قراخیل قائمشهر و ساری به میزان ۳۱درجه سانتی گراد است .

وی با اشاره به ورود سامانه شمالی و سرد به مازندران اضافه کرد : از هم اکنون روند کاهش دما در غرب استان اتفاق افتاده است و از امشب و فردا این کاهش تمام مناطق شرقی و مرکزی را نیز در برخواهد گرفت و کاهش دمای ۱۴  درجه ای را شاهد خواهیم بود .

بسطامی گفت : بارش ها فردا مازندران را دربر می گیرد و در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود .

وی از تداوم کاهش دمای مازندران برای روز دوشنبه خبر داد و افزود: به طوریکه دمای هوای استان به ۲ تا پنج درجه خواهد رسید و در این روز در مناطق جلگله ای بارش مخلوط برف و باران را شاهد خواهیم بود .

رییس اداره پیش بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد که از روز چهارشنبه شرایط جوی مازندران باثبات خواهد شد و کاهش دما نخواهیم داشت .

بسطامی  با اشاره به اینکه تغییر یکباره شرایط جوی از گرمای زیاد به سرما موجب بروز باد شدید خواهد شد افزود : وزش باد لحظه ای با سرعت ۵۰ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت در این مدت رخ خواهد داد .

وی به باغداران توصیه کرد با توجه به وزش باد شدید نهال های یکساله خود را با گونی یا پلاستیک بپوشانند و گفت: علاوه بر این با توجه به برفگیر بودن راهها ، مسافران در تردد مسیرهای کوهستانی امکانات لازم‌به همراه داشته باشند .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha