انتخابات نقش اساسی در انسجام ملی ایفاء می‌کند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور گفت: امروز جامعه ایران بیش از گذشته نیازمند اتحاد و انسجام ملی است و انتخابات باید نقش اساسی در انسجام ملی و هویت ملی ایفاء کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، «حمید ملانوری» روز شنبه در نشست میز سیاسی با حضور معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی در دفتر امور سیاسی با تاکید بر نقش مسئولان اجرایی و سیاسی کشور در ایجاد فضای با نشاط جهت حضور و مشارکت مردم در انتخابات، اظهار داشت: امروز جامعه ایران بیش از گذشته نیازمند اتحاد و انسجام ملی است و انتخابات باید نقش اساسی در انسجام ملی و هویت ملی ایفاء کند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور افزود: به لحاظ سیاسی، کشور در فضا و شرایط خاصی قرار داشته و با توجه به در پیش بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رصد اوضاع و احوال کشور در حوزه سیاسی و تاثیرات آن بر عوامل مختلف که یکی از وظایف سازمانی دفتر سیاسی است خود را نمایان می‌کند.

ملانوری عنوان داشت: یکی از هدف‌های این دفتر، بررسی نقش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات برای تامین سرنوشت و توسعه کشور است. از این رو رصد دائمی و تحلیل مسائل مختلف آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی در ادامه از دست‌اندرکاران انتخابات، احزاب، گروه‌ها و فعالان سیاسی خواستار ایجاد فضای بانشاط و موثر در جامعه جهت حضور مردم در انتخابات شد و افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی از دو بعد بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: بعد اول آن حضور و مشارکت مردم در یکی از صحنه‌های حساس انقلاب برای حمایت از آرمان‌ها و اهداف انقلاب و بعد دوم اهمیت و جایگاه مجلس بعنوان قوه قانونگذاری و در راس بودن مجلس شورای اسلامی است که بدین جهت ایجاد و شکل‌گیری یک مجلس کیفی از مهمترین ابعاد انتخابات اخیر برای حل مشکلات جامعه است.

معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی هشت استان کشور ضمن تشریح وضعیت و فضای سیاسی استان، راهکارهایی را به منظور حضور حداکثری مردم در روز دوم اسفندماه مطرح کردند. در راستای شناخت فضای سیاسی استان های کشور بویژه مناطق قومی و مذهبی چهار جلسه میز سیاسی با حضور معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی تعدادی از استان‌های کشور در دفتر امور سیاسی برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =