۱۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83665905
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۶ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی لرستان تحویل شد

خرم آباد - ایرنا - همزمان با گرامیداشت ایام دهه فجر۱۲۶ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی لرستان واگذار شد.

فاطمه زهرا توکلی روز شنبه در آیین افتتاح این واحدها افزود: حمایت از مددجویان و معلولان از وظایف ذاتی بهزیستی و خدمت به آنان یکی از مقدس ترین عبادت های الهی است که در این راستا با تعامل بین بخشی در استان ۱۲۶ واحد واحد مسکونی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح شد.

وی اظهار داشت: برای ساخت این تعداد مسکن بیش از ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده که سهم بهزیستی از این رقم یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض بوده است.

توکلی تعداد خانه های واگذار شده به خانوارهای دارای حداقل ۲  عضو معلول را ۲۰ واحد برشمرد و ادامه داد:‌ میزان کمک بلاعوض بهزیستی برای خانوارهای شهری و روستایی  دارای ۲عضو معلول به ترتیب  ۶۰ میلیون تومان و ۳۶ میلیون تومان می باشد.

وی با اشاره به پرداخت ۱۰ میلیون تومان بلاعوض مسکن بهزیستی برای سایر اقشار تحت پوشش  گفت:‌ ۳۵۴ واحد مددجویان استان در سیل فروردین ماه تخریب شد که با همکاری شرکای اجتماعی و خیرین تا کنون ۱۵۰ واحد مسکونی به مددجویان تحویل داده شده  و پیش بینی می شود سایر واحدها تا پایان سالجاری واگذار شوند.

وی اضافه کرد: ۳۲ واحد مسکونی خانواده های ۲ عضو معلول در سیل تخریب شد که در این راستا به هریک از این خانوارها برای احداث مسکن ۹۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت شده است.

گفتنی است امسال تا پیش از دهه فجر ۳۵۴ خانه شامل ۶۸واحد در هفته بهزیستی، هفته دولت ۵۷ و در  روز جهانی معلولان ۱۰۳ واحد به مددجویان بهزیستی لرستان واگذار شده است.

همچنین بهزیستی لرستان توانسته  از ابتدای طرح نهضت مسکن تا کنون چهار هزار و  ۶۱۳ واحد به مددجویان  تحت پوشش واگذار کند.

در مجموع دهه فجر امسال ۷۵۰ طرح با ۷۶۰ میلیارد تومان در لرستان بهره برداری می شود و عملیات اجرایی ۸۹ طرح با ۲۸۴ میلیارد تومان آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha