۱۳ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در زنجان احداث می‌شود

زنجان - ایرنا - طبق برنامه ریزی انجام شده ۱۳ هزارو ۴۸۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید در استان زنجان احداث می شود.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان روز شنبه در هشتمین روز از دهه فجر و در مراسم کلنگ زنی احداث واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در گلشهر کاظمیه زنجان افزود: از مجموع واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی، تا کنون ۱۰ هزار واحد بصورت ثبت نام متقاضیان انجام شده که از این تعداد  ۹ هزار واحد در شهر زنجان با برآورد هزینه ۷۸۰ میلیار ریال در نظر گرفته است.

مسعود بیات منش افزود: بر این اساس ۷۶۰ واحد نیز بصورت مشارکتی در شهرستان زنجان، یکهزارو ۲۰ واحد سایر شهرهای استان و ۲ هزار و ۷۰۰ واحد نیز تسهیلات در قالب بافت های ناکار آمد شهری اعطا می شود که در مجموع ۱۳ هزارو ۴۸۰ واحد مسکونی از طرح اقدام ملی این استان را شامل می شود.

این مسؤول ادامه داد: در سایت گلشهر کاظمیه حدود ۹ هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد اما برای اقدام ملی سه هزار واحد پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون مقدمات اجرایی و تمام نقشه های مورد نظر  این واحدها آماده شده و در مرحله درخواست صدور پروانه قرار دارد که  پیش از این، آماده سازی سایت از قبیل جدول گذاری ها و زیرسازی ها به میزان ۸۰ درصد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است.

بیات منش افزود: طبق برنامه ریزی انجام گرفته آماده سازی و آسفالت این سایت ۷۳ هکتاری سال آینده همراه با اجرای تاسیسات آن انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مسیر کنونی سایت ادامه بلوار ۲۲ بهمن بوده که پس از طی ۲ کیلومتری آن به اتوبان زنجان به قزوین متصل خواهد شد که  این مهم در پیش بینی طرح تکمیلی در نظر گرفته شده است.

این مسؤول ادامه  داد: این کار با مشارکت شهرداری زنجان انجام خواهد گرفت، چرا که آورده مهمی را برای شهر زنجان به دنبال خواهد داشت و بصورت موقت جایگزین کمربندی شمالی زنجان شده و برای گردشگری شمال زنجان آثار مثبتی را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =