نماینده مجلس: پیشرفت ایران زیر فشار تحریم‌ها ستودنی است

بجنورد- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: رشد و پیشرفت ایران در چهل سال عمر انقلاب در زیر فشار تحریم و تکانه‌های شدید اقتصادی، ستودنی است.

هادی قوامی روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شمالی اظهار داشت: اگر شوک و تکانه های اقتصادی که دشمن برای ایران اسلامی ایجاد کرده نبود، رشد و توسعه در بخش های مختلف، بسیار بیشتر از این بود. 

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: در نظام اسلامی، با رویکرد عدالت محور و توسعه خدمات در تمام نقاط، اقدامات خوبی در زمینه توسعه کشور انجام شده و در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری و صنعت شاهد توسعه هستیم اما اگر توطئه ها و فشارهای دشمن نبود، دستاوردهای انقلاب بسیار بیش از این میزان بود. 

وی گفت: بودجه سال ۹۰، با ۱۲۰ میلیارد دلار و بودجه سال ۹۱ با ۶۰ میلیارد دلار بسته شد، و این نشان از تاثیر فشار های اقتصادی و تکانه های تحریم ها بر برنامه ریزی ها دارد. 

وی اظهار داشت: اگر آمریکا و سردمداران که ادعای دموکراسی دارند، اجازه می دادند، مردم ایران بیش از این، به آنچه حقشان است دست می یافتند، اگر این فشارها نبود، قطعا نرخ بیکاری در ایران تک رقمی بود و تورم هم به این میزان نبود. 

رییس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن، با تحریم های ظالمانه ایران، حقوق مردم ما را نادیده گرفته است گفت: اگر انقلاب اسلامی، مسیر توسعه را طبیعی و بدون تنش و فشارهای اقتصادی طی می کرد، توسعه و پیشرفت بیش از این میزان بود. 

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی و خسارت های جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی، هزار میلیارد دلار خسارت به ایران تحمیل شد و البته برای جبران هم، کوتاهی شده است. 

قوامی در بخش دیگری از سخنان به مبالغ دریافتی تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ مربوط به درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۶۰ هزار میلیارد تومان منابع ناشی از ارزش افزوده، در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال آتی دیده شده است. 

وی افزود: آمریکا با خروج از برجام، تلاش داشت تا با مشکل فروش نفت برای ایران، مردم را دچار مشکلات اقتصادی کرده و آنان را به نظام بدبین و گلایه مند کند، استکبار می خواست با مشکلات اقتصادی، مردم ایران را علت نظام بشوراند. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه، با این منابع، به معیشت مردم کمک می شود و بخشی از نیازها تامین می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha