شمار نامزدهای انتخابات مجلس در استان بوشهر به ۱۰۰ نفر رسید

بوشهر- ایرنا- سرپرست اداره‌کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان بوشهر گفت: با تایید ۲ تن از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی این استان در شورای نگهبان در مجموع شمار نامزدهای تائید صلاحیت شده در چهار حوزه انتخابیه استان به ۱۰۰ نفر رسید.

خسرو دهقانی شنبه شب درگفت وگو با ایرنا افزود: استان بوشهر دارای چهارحوزه انتخابیه شامل بوشهر، گناوه و دیلم، دشتستان، دشتی و تنگستان و  کنگان، عسلویه، دیر و جم است که از حوزه‌ها 

در مجمع ۱۸۴ داوطلب صلاحیتشان در شورای نگهبان مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی بیان کرد: پیش از این صلاحیت ۹۸ نفر از آنان در شورای نگهبان تایید شده بود که با تایید ۲ داوطلب دیگر در حوزه‌های دشتستان و کنگان، دیر، جم و عسلویه توسط این شورا در مجموع  شمار نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس در چهار حوزه انتخابیه استان به ۱۰۰ نفر رسید.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان بوشهر اضافه کرد: در زمان حاضر شمار تائید صلاحیت شدگان حوزه دشتی و تنگستان ۲۱ نفر و رد صلاحیت شدگان در این حوزه ۱۵ نفر است.

دهقانی گفت: همچنین در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم ۳۶ داوطلب تائید و ۲۴ نفر رد صلاحیت شده‌اند، در دشتستان نیز ۲۲ داوطلب تائید شدند و ۲۴ نفر صلاحیتشان مورد تایید قرار نگرفت، حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه نیز ۲۱ داوطلب تائید و صلاحیت ۲۱ نفر رد شد.

وی بیان کرد: در مجموع ۸۴ داوطلب از چهارحوزه انتخابیه استان بوشهر تاکنون رد صلاحیت شده اند و ۱۲ نفر نیز انصراف دادند.

دهقانی یادآور شد: در روز ۲۲ بهمن ماه اسامی قطعی نامزدها به فرمانداری‌های مراکز حوزه انتخابیه اعلام خواهد شد و روز ۲۳ بهمن نیز توسط هیات‌های اجرایی مراکز حوزه انتخابیه آگهی نامزدهای قطعی منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: روز ۲۴ بهمن تبلیغات رسمی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

استان بوشهر با یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =