ضعف بزرگ استقلالِ فرهاد مجیدی که دیده نشد؛ گل‌هایی که زود پرپر می‌شوند

تهران- ایرنا- استقلال با هدایت فرهاد مجیدی پنج بار بعد از گل‌هایی که زده دروازه‌اش باز شده و برد را از دست داده است.

۶ برد و سه تساوی ماحصل کار استقلال با هدایت فرهاد مجیدی در ۲ مقطع سرمربیگری‌اش بوده است. عملکرد او در این مدت امیدوار کننده و مثبت بوده است و در شهرآورد شماره ۹۲ نیز نکات مثبتی در کار این سرمربی جوان دیده شد. با این حال یک نکته منفی در دوران مربیگری کوتاه فرهاد به چشم می‌خورد که شاید مهمترین نقیصه او تا به اینجا باشد.

استقلال با هدایت فرهاد مجیدی ۲۱ گل به ثمر رسانده و هشت گل دریافت کرده است. تیم تحت هدایت او ۹ بار در نیمه اول و ۱۲ بار در ۴۵ دقیقه دوم موفق شده به حریفان گل بزند. در سوی مقابل چهار گل در هر نیمه دریافت کرده است.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که تیم فرهاد مجیدی در چند بازی از این ۹ مسابقه نتوانسته از گل زده خود به خوبی مراقبت کند و خیلی اوقات، سریع گلی که زده پاسخ داده شده است. نه فقط در شهرآورد که تیمش ۲ بار بازی جلو افتاده را از دست داد بلکه در دیدارهای دیگری نیز شاهد چنین ماجرایی بودیم.

استقلال خوزستان:

اولین بازی فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی استقلال در هفته بیست و هشتم لیگ هجدهم بود. استقلال توسط ایسما در دقیقه ۲۶ به گل رسید اما ۲دقیقه بعد فرید امیری کار را به تساوی کشاند. در نیمه دوم بازهم استقلال توسط رضا کریمی در دقیقه ۶۸ به گل رسید اما ۱۱ دقیقه بعد مجددا پیروزی آبی‌پوشان با گل ایوب کلانتری از دست رفت. با این حال در آن مسابقه تیم فرهاد چهار بر ۲ پیروز شد.

الدحیل قطر:

اولین جدال آسیایی فرهاد که بسیار حساس بود. استقلال با گل دقیقه ۵۴ روزبه چشمی از تیم قدرتمند قطری پیش افتاد اما یک دقیقه بعد جونیور کار را به تساوی کشاند. با این نتیجه شانس استقلال برای رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کاهش پیدا کرد.

پرسپولیس:

استقلال با گل ارسلان مطهری در دقیقه ۲۴ از رقیب سنتی خود پیش افتاد اما پنج دقیقه بعد این گل توسط علی علیپور جبران شد. در نیمه دوم نیز گل دقیقه ۵۲ مهاجم آبی‌پوشان به وسیله بشار رسن در دقیقه ۸۹ پاسخ داده شد که یک برد دیگر از چنگ فرهاد از دست برود.

باید دید در ادامه مجیدی با این مساله چه برخوردی خواهد داشت. تیم او نشان داده در بعضی از مسابقات بعد از زدن گل تمرکز خود را خصوصا در کارهای دفاعی از دست می‌دهد و کمی ناپخته عمل می‌کند. با توجه به استعدادی که مجیدی در مربیگری نشان داده به نظر می‌رسد مشکل مربوطه نیز به زودی مرتفع شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha