همه دستگاه‌ها برای تقویت سواد رسانه‌ای دغدغه داشته باشند

جیرفت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه پویش سواد رسانه‌ای در جنوب کرمان راه‌اندازی شده است گفت: همه دستگاه‌ها باید برای تقویت این حوزه دغدغه‌ داشته باشند تا بتوانیم به نتایج مثبتی دست یابیم.

حسین اسحاقی روز شنبه در نخستین جلسه کارگروه فضای مجازی جنوب کرمان اظهار داشت: فضای سایبری امروزه به فضای واقعی تبدیل شده و درواقع باید به این مهم توجه جدی شود.
وی تصریح کرد: فضای مجازی معجزه قرن حاضر است و با وجود این فضا، اطلاعات به سرعت انتقال پیدا می‌کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه فضای مجازی گستردگی و پیچیدگی زیادی دارد، بیان داشت: یک نهاد به تنهایی نمی‌تواند این مهم را کنترل کند بلکه تمامی نهادها برای تحقق اهداف جامعه اسلامی، همکاری کنند. 
وی اظهار داشت: در جنوب استان کرمان با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در حوزه فضای مجازی داریم می‌توانیم با استفاده از نخبگان، کارهای زیادی انجام دهیم. 
اسحاقی با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی مواقع اخلاق در فضای مجازی رعایت نمی‌شود، تصریح کرد:  توانمندسازی و حمایت از ظرفیت‌های تولید و نشر محتوای خدمات فرهنگی در شبکه‌های اجتماعی نیازمند هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های دولتی، ظرفیت‌های خودجوش مردمی و موسسات خصوصی است.
وی هدف از تشکیل کارگروه فضای مجازی در جنوب کرمان را حفظ و ترویج خرده فرهنگ‌ها و آداب رسوم بومی عنوان کرد و گفت:  گسترش سبک زندگی اسلامی و ایرانی در فضای مجازی و تقویت بنیان خانواده و بهبود نظم و ارتباطات اجتماعی از دیگر اهداف این کارگروه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افزود: باید افراد مؤثر در فضای مجازی را شناسایی و دوره‌های آموزشی سواد رسانه‌ای برای آنها برگزار کنیم و با استفاده از اساتید مجرب این حوزه، اخلاق در فضای مجازی را آموزش دهیم.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.