«پرواز در جزیره»؛ رونمایی هنرمقاومت در نمایشگاه کتاب هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- «پرواز در جزیره» عنوان کتابی از زندگی شهید احمد خرمی شاد از فرماندهان گردان عمار لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) است که در هفدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان رونمایی شد.

کتاب «پرواز درجزیره» بیست و پنجمین اثر چاپ شده اعظم پشت مشهدی از نویسندگان حوزه ادبیات پایداری در استان هرمزگان است.

مسوول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری هرمزگان در خصوص این اثر خود گفت: این کتاب روایت زندگی شهید احمد خرمی شاد است که خاطرات دوران کودکی تا شهادت این شهید را دربرمی‌گیرد.

اعظم پشت مشهدی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این اثر با حمایت و سفارش مرکز مطالعات پژوهشی ۲۷ بعثت چاپ شده است.

وی ادامه داد: بارزترین ویژگی‌ این اثر پرداختن به شخصیت شهید احمدخرمی‌شاد است که نه تنها به عنوان جانشین فرمانده گردان عمار لشکر ۲۷ محمدرسول الله(ص) بلکه بیشتر به خاطر وجود انسانی تربیت شده در مکتب اسلامی است.

مسوول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری هرمزگان بیان داشت: شهید احمدخرمی‌شاد در یک خانواده اصیل بزرگ شد و بالندگی‌اش را در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس سپری کرد و در سن ۲۲ سالگی نیز به شهادت رسید.

پشت مشهدی بزرگ‌ترین عامل پیش‌رونده در نگارش خاطرات را توسل به شهید خرمی‌شاد دانست و افزود: بیشتر خاطرات شهید در مناطق مختلف عملیاتی جنوب و غرب کشور اتفاق افتاده بود.

این نویسنده ادبیات پایداری اضافه کرد: به واسطه آشنایی نبودن به مناطق غرب کشور و به دلیل اهمیت و جایگاه خاطرات و رعایت توالی زمانی رخدادها، کار نگارش با وسواس زیادی انجام شد.

وی افزود: در نهایت پس از سفر به غرب کشور، توانستم به درک روشنی از فعالیت‌های شهید احمدخرمی‌شاد برسم و فداکاری او و رزمندگان گردان عمار را در آن مقطع زمانی حساس کشور به تصویر بکشم.

مسوول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری هرمزگان یادآور شد: در این راه هم تنها عامل انگیزشی توسل و توجه شهید بود که از این بابت خداوند منان را شاکرهستم.  

کتاب «پرواز در جزیره» بیست و پنجمین اثر اعظم پشت‌مشهدی در ۱۹۱ صفحه توسط مرکز مطالعات پژوهشی ۲۷ بعثت و در یک‌هزار نسخه به چاپ رسیده است و در هفدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان رونمایی شد.

'اعظم پشت مشهدی' مسوول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان هرمزگان و یکی از نویسندگان در حوزه ادبیات پایداری است که در حوزه ادبیات داستانی و شعر ادبیات پایداری فعال است.

وی خردادماه امسال (۹۸) در دیدار جمعی از اهالی فرهنگ و ادب با رهبر معظم انقلاب مجموعه‌های شعر دفاع مقدس "موسی بی عصا معجزه می کند" و کتاب شعر "چادر گل اناری" از تولیدات حوزه هنری هرمزگان و مجموعه خاطرات شهید سعید جان بزرگی با عنوان " آدمها توی قاب من نمی میرند" را به محضر رهبر معظم انقلاب تقدیم کرد.

کتاب‌ "این جزیره با تو نفس می‌کشد" خاطرات «شهید موسی درویشی نخل ابراهیمی» از جزیره هرمز و «عیسای من همینقدره…؟!» روایت زندگی «شهید عیسی کریمی» یکی از فرماندهان دفاع مقدس استان هرمزگان بخش دیگری آثار وی در حوزه دفاع مقدس است.

هفدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان و ششمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های دیجیتال همزمان نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در بندرعباس آغاز و دیروز جمعه به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =