تغییرات اقلیمی، عامل حوادث و بلایای طبیعی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفت: براساس اعلام فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر، تغییرات اقلیمی یکی از پدیده‌های جدی برای به مخاطره انداختن زندگی انسان‌ها در کره زمین و عامل بسیاری از حوادث و بلایای طبیعی است.

محمد نصیری روز شنبه در دیدار با مدیر عامل شرکت بیمه البرز و دریافت چک ۱۵۰ میلیون تومانی این شرکت برای تامین بخشی از هزینه های تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان به سیستم گرمایشی این مطلب را عنوان کرد و افزود:‌ از آنجایی که اقلیم کشور مستعد بروز ۷۰ بلای طبیعی است، بنابراین اهمیت موضوع آموزش و توانمندسازی داوطلبان آماده برای مقابله و رویارویی صحیح و اصولی دوچندان است.

وی به مشارکت و خدمت رسانی ۴۰ هزار داوطلب آماده در سیل ابتدای امسال کشور اشاره کرد و گفت: این حجم از خدمت رسانی در تاریخچه ۹۵ ساله جمعیت هلال احمر ایران بی سابقه بود و این موفقیت مرهون آمادگی و آموزش هایی بود که داوطلبان پیش از وقوع بحران و در شرایط عادی دریافت کرده بودند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در سیل اخیر کشور، ۴۵ هزار دانش آموز در استان سیستان و بلوچستان متاثر شده اند و نیازمند کمک های حمایتی خیرین و ورود بنگاه های اقتصادی به مقوله ساخت و تجهیز مدارس چند کلاسه و به خصوص هنرستان و مدارس ویژه کودکان استثنایی هستند. در زمان بحران، خیرین مدرسه ساز به کمک جمعیت هلال احمر می آیند و اکنون مدرسه سازی یکی از اولویت ها و ضرورت های این استان به لحاظ وسعت منطقه و جمعیت است.

نصیری ساخت پایگاه های امدادجاده ای را به دلیل آمار بالای تصادفات و مصدومین از دیگر اولویت های جمعیت هلال احمر برشمرد و افزود: امدادگران داوطلب در این پایگاه ها با شور و شوق وصف ناپذیری به نجات مصدومان می پردازند که افزایش پایگاه های یادشده می تواند در پیشگیری  از مواجهه غلط، ضایعات نخاعی و تسریع امدادرسانی  تاثیر عمده ای ایفا کند.

مدیرعامل شرکت بیمه البرز نیز در این دیدار ضمن قابل تحسین خواندن فعالیت های جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به آسیب دیدگان حوادث بیان کرد: این شرکت در راستای مسوولیت اجتماعی خود از سه سال گذشته، تصمیم به اهدای بخشی از هزینه های تبلغاتی اش به پروژه ها و طرح های عام المنفعه جمعیت هلال احمر گرفته و تا کنون با اهدای بسته های غذایی، چادرو  نوشت افزار به نیازمندان و آسیب دیدگان از حوادث طبیعی و نیز  کمک به تجهیز سیستم گرمایشی مدارس استان سیستان و بلوچستان، سعی بر یاری رسانی داشته است.

محسن پورکیانی گفت: جمعیت هلال احمر تاکنون توانسته به درستی کمک های مردمی را برای تامین نیازهای اصلی آسیب دیدگان و قشرهای آسیب پذیر هدایت کند.

وی آمادگی شرکت بیمه البرز را برای مشارکت در برنامه های مدرسه سازی، احداث پایگاه های امداد جاده ای جمعیت هلال احمر و نیز دریافت آموزش های عمومی و تخصصی امداد و کمک های اولیه برای آماده ساختن کارکنانش  در برابر حوادث را اعلام کرد.

در پایان این دیدار چک ۱۵۰ میلیون تومانی شرکت بیمه البرز برای تامین بخشی از هزینه های تجهیز ۴۰ مدرسه  استان سیستان و بلوچستان به سیستم گرمایشی به سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اهدا شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha