از گلایه‌های خزانه‌دار تا بدهی استقلال به فدراسیون ژیمناستیک

تهران- ایرنا- مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ژیمناستیک در حالی امروز (شنبه) برگزار شد که خزانه‌دار آن ضمن مطرح کردن برخی گلایه‌ها از بدهی 50 میلیون تومانی باشگاه استقلال به این فدراسیون پرده برداشت.

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ژیمناستیک با حضور «زهرا اینچه درگاهی» رییس فدراسیون، «مهدی علی‌نژاد» معاون وزیر ورزش، «طاهره طاهریان» نماینده کمیته ملی المپیک و اعضای مجمع برگزار شد.

در ابتدای این مجمع اینچه درگاهی با بیان عملکرد فدراسیون ژیمناستیک در سال ۹۸ اظهار داشت: ژیمناستیک ایران پیش از این در رده ۶۸ جهان بود و  در سال گذشته به جایگاه پنجاهم جهان رسید و  اکنون ۲ حق رای در فدراسیون جهانی داریم و تنها ۳۶ کشور دارای این حق رای هستند.

وی افزود: در تمام این ادوار ژیمناستیک ۱۱ مدال کسب کرده که ۹ مدال آن مربوط به ۲ سال گذشته است. وقتی قهرمانان خوبی در این عرصه داریم باید برنامه‌ریزی مدونی داشته باشیم. برای المپیک ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ برنامه بلندمدتی را در نظر گرفتیم و  نیم نگاهی به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو داریم و برای کسب سهمیه المپیک امیدواریم.

رییس فدراسیون ژیمناستیک گفت: روز گذشته مشکل صدور ویزا برای اعزام اعضای تیم ملی ژیمناستیک‌ به جام جهانی در ملبورن استرالیا با تلاش و همکاری کمیته ملی المپیک درست شد و امیدوارم مشکل دیگری بوجود نیاید.

وی اضافه کرد: ۲۴۰ هزار ورزشکار در این رشته فعال هستند که ۶۵ هزار ژیمناست در این ۲ سال اضافه شده‌اند. همچنین در این مدت لباس زنان تایید شد که باید از وزارت ورزش و جوانان در این زمینه تشکر کنم. علاوه بر آن سه تشویق نامه از فدراسیون جهانی دریافت کردیم که این امر از دیگر افتخارات سال ۲۰۱۹ برای فدراسیون ژیمناستیک محسوب می‌شود.  

اینچه درگاهی ادامه داد: مسابقات قهرمانی ترامپولین در یزد و ایروبیک در تهران در دی ماه برگزار شد.

در ادامه این مجمع «محمد حسین نوری» خزانه‌دار فدراسیون ژیمناستیک در خصوص ۲ ساختمانی که در گزارش بازرس آمده است، افزود: ما خودمان این ساختمان‌ها را کشف و افشا کردیم و فردی به نام نشاطیان اقرار کرد که ساختمان برای فدراسیون ژیمناستیک است اما اثری از این فرد بعد از اقرار نیست.

وی یادآور شد: در دوره‌های گذشته مبلغ ۱۵۰ میلیون به باشگاه استقلال دادیم که باشگاه هنوز ۵۰ میلیون آن را پس نداده است. در حال اقدام حقوقی برای بازگرداندن این مبلغ هستیم.

خزانه‌دار فدراسیون ادامه داد: لازم می‌دانم مسایلی را مطرح کنم که باعث شفاف‌سازی شود. دستور داده‌اند به دلیل تخلف باید برکنار شوم. تا زمانی که به دادگاه احضار نشوم متخلف نیستم. اگر احضار شوم دفاعیات خود را دارم. اظهار نظر حسابرس نشان داد که عملکرد من مطلوب است. گفته شده باعث اتلاف منابع ژیمناستیک شده‌ام. چرا آنانی که مالیات را از حقوق کارمندان کم کرده و پرداخت نکرده‌اند اتلاف محسوب نمی‌شوند. یکسال دنبال تقسیط مالیات معوقه بودم و آن را به بیشترین زمان ممکن پرداخت کردم.

وی  گفت: دستور استعفایم در حالی است که از حساب شخصی ۱۸ میلیون برای ویزای ورزشکاران اعزامی به ملبورن را پرداخت کردم و بازگشت آن معلوم نیست. وزارت ورزش به جای تشویق مرا مجبور به استعفا می‌کند. اگر به ورزش کشور این استعفا آرامش می‌دهد این کار را انجام می‌دهم.  

او در زمینه عملکرد مالی فدراسیون ژیمناستیک در سال ۹۷ گفت: جمع کل دریافتی فدراسیون از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و درآمدها ۴۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود که هزینه کرد فدراسیون ۶۴ میلیارد و ۴۷۹ میلیون ریال است. تمام هزینه کرد طبق تفاهم نامه با وزارت ورزش بوده است و درصد تفاهم نامه در آن رعایت شده است.

خزانه‌دار درباره بدهی ارزی اینچه درگاهی گفت: وی بدهی ندارد بلکه به خاطر مشکلات ایمنی ارز، از او رسید گرفته شد. این رسید در قالب بدهی است و اکنون ارز در فدراسیون موجود است و هیچ برداشت شخصی نشده است.

وی در خصوص هفت حساب بانکی فدراسیون اظهار داشت: تا کنون ۲ حساب بسته شده و حساب دیگر نیز با امضای مسوولان قبلی است که باید آنان اقدام کنند. قرار است این حساب به یک حساب ریالی و ارزی تبدیل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =