کاروان پیک امید عازم مناطق کم‌برخوردار کردستان شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: کاروان پیک امید به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مناطق کم‌برخوردار این استان برای اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی اعزام شد.

سهیلا شیخی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۵ کاروان پیک امید جهت بهره‌مندی کودکان محروم و کم برخوردار در تمام مناطق روستایی و شهرستان‌های استان از برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون پرورش فکری عازم این مناطق شدند.

وی با اشاره به اینکه کودکانی که در حاشیه شهرها و مناطق بسیار محروم و دورافتاده زندگی می کنند جامعه هدف این طرح هستند، اضافه کرد: کودکان این مناطق به عنوان نیروهای بالقوه در شکل دادن جامعه باید در اولویت‌های برنامه‌های مراکز فرهنگی قرار گیرند.

شیخی افزود: داشتن جامعه پویا و موفق مرهون کودکانی سالم و پر انرژی بوده از این رو نیاز جامعه اقتضا می‌کند که برای حال و آینده کودکان تصمیماتی اتخاذ شود که در پیشرفت آنها مفید است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان تاکید کرد: کودکان روستایی و مناطق حاشیه شهرها در این طرح فعالیتی‌های مانند کتابخوانی، آموزش هنرهای دستی، نمایش فیلم و انیمیشن، قصه گویی، داستان نویسی، سفالگری، نمایش عروسکی و بسیاری خدمات فرهنگی دیگر که ویژه کودکان است را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه از جمله اهداف مهم کانون توسعه فرهنگی با رویکرد توجه به کودکان مناطق محروم و روستایی است، یادآور شد: بیش از ۲۰۰ ویژه برنامه‌ متنوع به مناسبت دهه فجر با همکاری اعضای کمیته کودک و نوجوان در استان پیش بینی شده که ویژه کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۷ سال است.

شیخی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: برنامه ریزی کمیته کودک و نوجوان براساس این اصل است و دستگاه‌های فرهنگی برای روشنگری نسل کودک و نوجوان باید به بیانیه گام دوم انقلاب توجه کنند و گام دوم انقلاب هفت بند دارد که امید است با توجه بیشتر به آن، مردم را با آن همراه و ترفندهای دشمن را خنثی کنیم.

در حال حاضر ۴۰ هزار کودک و نوجوان در سطح استان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که در ۲۰ مرکز ثابت و چهار کتابخانه سیار روستایی آموزش می‌بینند.

آیین‌های گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی از ۱۲ بهمن آغاز و تا ۲۲ این ماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =