ضربه بحران بوئینگ به رشد اقتصادی آمریکا

تهران– ایرنا– توقف تولید نسل جدید بوئینگ ۷۳۷ جلوی رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا را گرفت.

وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز(شنبه ۱۹ بهمن‌ماه) به وقت تهران، با شبکه اقتصادی فاکس‌بیزنس مصاحبه کرد و درباره رشد تولید ناخالص ملی سال ۲۰۲۰ گفت: فکر کنم که پیش‌بینی‌های ما به دلیل (مشکلات) بوئینگ و دیگر عوامل کاهش یافته است. بنابراین (رشد تولید ناخالص ملی) پایین‌تر از (رقم پیش‌بینی شده) خواهد بود.

استیو منوچین افزود: می‌توانستیم به رشد سه درصد دست یابیم اما بوئینگ که بزرگترین صادرکننده (آمریکا) است، ضربه شدیدی به صادرات ما زده است.

هیات مدیره بزرگترین شرکت هواپیماسازی جهان در راستای اعتمادسازی دوباره، ماه پیش دنیس مولنبرگ مدیرعامل این غول هواپیمایی را برکنار کرد و دیوید کالهون رئیس هیات مدیره شرکت جانشین او شد.

۲۹ اکتبر۲۰۱۸ (هفتم آبان ۱۳۹۷) یک فروند هواپیمای بوئینگ مدل ۷۳۷ مکس متعلق به شرکت لاین‌ایر در یک پرواز داخلی در اندونزی دچار سانحه شد و همه ۱۸۹ سرنشین آن جان باختند.
حدود پنج ماه بعد از این حادثه،۱۰ مارس ۲۰۱۹ (با ۱۹ اسفند ۱۳۹۷)، یک فروند هواپیمای دیگر شرکت بوئینگ از همین مدل در پرواز شماره ۳۰۲ خطوط هوایی اتیوپی که از  فرودگاه بین‌المللی بوول اتیوپی عازم فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا واقع در نایروبی پایتخت کنیا بود، دچار سانحه مشابهی شده و همه ۱۵۷ نفر سرنشین آن کشته شدند.
پس از این حوادث، همه هواپیماهای بوئینگ مدل ۷۳۷ مکس در جهان تا رفع اشکال نهایی، زمینگیر شدند.

بوئینگ امیدوار است با رفع نواقص این هواپیما، تولید و فروش آن ادامه یابد بویژه آنکه تولید ۴۰۰ فروند مدل مکس ۷۳۷ به پایانی رسیده اما تحویل آنها منوط به رفع نواقص هواپیماست.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =