۱۹ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 83665294
۰ نفر

برچسب‌ها

جایگاه نخست ایلام از نظر امنیت سرمایه‌گذاری در کشور

ایلام- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: این استان بر اساس آخرین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس از نظر امنیت سرمایه‌گذاری در جایگاه اول کشور قرار دارد و نسبت به سال گذشته ۲۹ پله ارتقا یافته است.

حیدر نعمتی روز شنبه در نشست با گروهی از سرمایه‌گذاران اظهار داشت: ظرفیت‌های بالقوه استان از نظر سرمایه‌گذاری بسیار قابل توجه است و هر سرمایه‌گذار در هر بخشی که بخواهد سرمایه‌گذاری انجام دهد با استقبال مسوؤلان استان مواجه خواهد شد.

وی، منابع نفت و گاز را از مهمترین ظرفیت‌های اقتصادی استان برای سرمایه‌گذاری برشمرد و افزود: با توجه به ذخایر ارزشمند نفت و گاز در این منطقه مرزی، بهترین زمینه برای سرمایه‌گذاری فراهم است و می‌توان از ظرفیت ویژه مرز بین‌المللی مهران و سایر بازارچه‌های مرزی نیز برای صادرات بهره برد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام یادآور شد: این استان دارای ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است و طرف مقابل استان با توجه به شیعه بودن و ارتباط نزدیک فرهنگی و قومی با مردم استان موجب شده است امنیت سرمایه‌گذاری حتی در نقطه صفر مرزی نیز فراهم باشد.

نعمتی اضافه کرد: استان ایلام به واسطه طبیعت بکر و آب و هوای چهار فصل و ویژگی‌های خاص کوهستان و جنگل از ظرفیت ویژه در بحث گردشگری نیز برخوردار است و می‌توان به خوبی در این بخش سرمایه‌گذاری کرد.

وی تاکید کرد: علاوه بر تامین امنیت سرمایه‌گذاری، کاهش فرآیندهای سرمایه‌گذاری نیز وضعیت بسیار خوبی برای افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند ایجاد شده است و استان در بسیاری از شاخص‌های سرمایه‌گذاری در رتبه اول کشور قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام اظهار داشت: این استان در بحث صدور مجوزهای بی‌نام جزو استان‌های اول کشور است که با صدور ۱۷۳ مورد مجوز بی‌نام در راستای کوتاه کردن فرآیند سرمایه‌گذاری در کشور پیشرو است.

نعمتی افزود: اکنون چندین پالایشگاه پتروشیمی کوچک و بزرگ در استان در حال احداث است که تنها در ۲ مورد از آنها بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

وی یادآور شد: سهامداران بیشتر پتروشیمی‌های احداث شده غیربومی هستند که نشان از امنیت بالای سرمایه‌گذاری و فراهم شدن زمینه برای حضور آنان در استان دارد.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاران می‌دانند که می‌توانند از مزیت امنیت و کوتاهی مسیر تا بازار کشورهای همسایه به ویژه عراق برخوردار شوند و در بحث صادرات مسیر کوتاه‌تر را انتخاب کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام اضافه کرد: پیگیری برای صدور مجوز نیروگاه در استان به سهولت انجام می‌گیرد و مشکلی برای تامین زمین و اجرای طرح وجود ندارد.

در این نشست یک گروه سرمایه‌گذار خواستار راه‌اندازی پالایشگاه پتروشیمی در استان ایلام بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha