مجلس قوی با مشارکت حداکثری

کرمان - ایرنا - از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی تاکنون تجربه ۱۰ دوره مجلس شورای اسلامی در کشورمان و نگاهی به ترکیب مجالس تشکیل شده بخوبی نشانگر این موضوع است که هر دوره ای که شاهد حضور سلایق مختلف در عرصه انتخابات بوده ایم به مجلسی قوی ، اثر گذار و بمعنای واقعی خود در راس امور و مهم تر از همه در تراز جمهوری اسلامی دست یافته ایم .

این روزها پای صحبت هر منبر ، محفل و تریبون مسئولان کشوری ، استانی و محلی که می نشینیم از مولفه های ضرورت مجلس قوی ، مشارکت حداکثری و انتخاب نمایندگان شیفته خدمت بجای شیفته قدرت و اثر گذار می شنویم که این خود حاکی از تشخیص شرایط درک زمانی و در عین حال جایگاه مهم مجلس شورای اسلامی در سرنوشت مردم و کشور دارد .

گرچه شرایط تحقق مشارکت حداکثری و انتخاب نماینده اثر گذار مستلزم حضور افراد قوی ، با تجربه و با سلایق مختلف است طوری که  انتخاب آگاهانه و عالمانه بدور از اثرات قومی و طایفه ای را برای رای دهندگان آسان سازد، ولی تاکید مقام معظم رهبری برحضور هر ایرانی علاقمند به آینده این سرزمین پای صندوقهای رای تکلیف را برای شرکت در این عرصه دوچندان کرده است .

امام جمعه کرمان: مجلس اثرگذار پشتوانه قوی می‌خواهد

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی آزمونی برای ملت رشید و فهیم است، تصریح کرد: مجلس اثرگذار پشتوانه قوی می‌خواهد و حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای این مهم را تحقق می‌بخشد.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی با بیان اینکه هرکس دل به ایرانی و اسلامیت نظام دوخته است؛ باید در پای صندوق‌های رای با انتخاب اصلح حاضر شود تصریح کرد:مردم به انسان‌های شایسته، مفید و موثر و فعال در مجلس شورای اسلامی نیاز دارند و نماینده‌ای باید به مجلس راه یابد که تشنه خدمت باشد؛ نه شیفته قدرت باشد.

شرایط کنونی کشور نیاز به حضور حداکثری مردم در انتخابات دارد

 استاندار کرمان با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در صحنه انتخابات و اینکه کشور امروز به این حضور نیاز دارد گفت : روح حاکم بر سخنان اخیر ریاست جمهوری در جمع استانداران و فرمانداران ، مشارکت اکثریت مردم در انتخابات بود زیرا ایشان معتقدند که حضور مردم علاوه بر بازتاب ملی و منطقه ای، بازتاب جهانی دارد.

محمدجواد فدائی افزود:  حضور مردم در صحنه انتخابات به نوعی حمایت از نظام و انقلاب اسلامی به‌شمار می رود لذا دولت به لحاظ اجرایی تمامی شرایط را برای مشارکت حداکثری و حضور پرشور و باشکوه مردم  و تمام سلایق در  انتخابات پیش رو فراهم می‌کند.

استاندار کرمان با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در صحنه انتخابات گفت: کشور در شرایط کنونی به این حضور نیاز دارد که امیدواریم این اتفاق بیافتد و در دوم اسفندماه سال جاری شاهد انتخاباتی پرشور و باشکوه برای کشور باشیم.

فدائی  قانونمند عمل کردن و زمینه‌سازی برای حضور همه گرایش‌ها و سلایق در انتخابات دوم اسفند امسال را  جزو الزامات و زمینه‌ساز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات برشمرد که همه دلسوزان نظام و انقلاب باید نسبت به این  مهم اهتمام ویژه داشته باشند.

۶۲ درصد داوطلبان مجلس در کرمان تایید صلاحیت شدند

 رئیس ستاد انتخابات کرمان گفت: ۳۶۲ نفر داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان کرمان ثبت نام قطعی کردند که ۶۷ نفر از آنان انصراف دادند و ۲۹۵ نفر به بررسی صلاحیت ها وارد شدند که از این میزان ۱۸۳ نفر تایید صلاحیت شدند لذا ۶۲ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی مجوز تایید صلاحیت دریافت کردند.

محمدصادق بصیری افزود: در بازرسی مجدد و پس از بررسی شکایت افراد رد صلاحیت شده، ۵۹ نفر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان به جرگه انتخابات بازگشتند.

وی اظهار داشت: هر چه افراد تایید صلاحیت شده بیشتری در عرصه انتخابات وجود داشته باشند، مردمی که به سلایق متفاوت می خواهند رای بدهند، مشارکت فعال تر در انتخابات خواهند داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: هیات نظارت استان کرمان در بررسی مجدد صلاحیت ها زمینه ورود سلایق متفاوت را به عرصه انتخابات باز کرد و پیش بینی می شود مردم با شور و نشاط در انتخابات شرکت می کنند و عرصه خوبی شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: ۲هزار و ۲۵۰ شعبه اخذ رای در استان کرمان وجود دارد که از این میزان یکهزار و ۳۲۸ ثابت و ۹۲۲ شعبه سیار هستند.

بصیری بیان داشت: حاکمیت در ۲ عرصه اجرای انتخابات و نظارت وارد می شود که اجرا به دست وزارت کشور و دولت قرار دارد و با بخشنامه ها و توصیه های دولت دستگاه های مختلفی پای کار آمدند و روند آموزش ها، رزمایش ها و زیرساخت ها برای برپایی انتخابات فراهم شده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۲۵ مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی، تنها ۲ مرحله دستی و مابقی الکترونیکی انجام می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: مرحله احراز هویت به عنوان مهمترین بخش کاملا الکترونیکی برگزار می شود و کاربرها آموزش لازم را دیده اند.

۴۰ هزار نفر در استان کرمان در قالب اعضای شعب، نمایندگان فرماندار و بخشدار، محافظان و بازرسان شعب، نمایندگان هیات نظارت و نامزدها درگیر برگزاری این انتخابات هستند.

استان کرمان دارای ۹حوزه انتخابیه و ۱۰ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =