بزرگترین مجتمع درمانی آبادان افتتاح شد

آبادان - ایرنا - بزرگترین مجتمع پزشکی درمانی آبادان که دارای بخش‌های اداری و تجاری است جمعه شب با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان منطقه آزاد اروند افتتاح شد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند در این آیین گفت: این مجتمع با مشارکت منطقه آزاد اروند با اعتباری به میزان ۷۲۰ میلیارد ریال تجهیز و ساخته شده است.

سیدعلی موسوی اظهار داشت: با بهره برداری از این مجتمع پزشکی بخش عمده‌ای از مشکلات حوزه سلامت و پزشکی این منطقه برطرف می‌شود و دیگر نیاز نیست شهروندان برای مداوا به مرکز استان  و دیگر شهرها مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه تمام استانداردهای لازم در ساخت این مجتمع رعایت شده است، افزود: در ساخت این مجتمع از توان داخلی و معماری ایرانی استفاده شده است.

موسوی میزان اشتغال ایجاد شده در این مجتمع را ۲۲۰ شغل بیان کرد و گفت: این مجتمع پزشکی ۶۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی با اشاره به کلنگ زنی مجتمع تجاری، اداری و گردشگری اشاره کرد و گفت: این مجتمع با ۲ هزار مترمربع مساحت با اعتباری به میزان ۸۰۰ میلیارد ریال با مشارکت منطقه آزاد اروند احداث خواهد شد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha