رییس دفتر ریاست جمهوری از خانواده جان‌باخته هواپیمای اوکراین دلجویی کرد

گرگان - ایرنا - محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری امروز جمعه در گرگان از خانواده دکتر فقید سیاوش مقصودلو از جان‌باختگان سانحه هوایی پرواز اوکراین دلجویی کرد.

از آنجا که این برنامه از قبل اعلام نشده بود خبرنگار ایرنا امکان حضور در آن را نیافت هرچند گفته شده خانواده دکتر مقصودلو خواسته بودند تا دیدار بدون حضور خبرنگاران و عکاسان انجام شود.

خبرنگار ایرنا کسب اطلاع کرد در این دیدار که هادی حق شناس استاندار گلستان هم حضور داشت، واعظی پیام رییس جمهوری را به بازماندگان ابلاغ کرد.

واعظی همچنین به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی قول پیگیری امور این حادثه و بازماندگان را تا آخرین مرحله داد.

سیاوش مقصودلو به همراه همسرش آزاده کاوه و دخترش پریا مقصودلو مسافران هواپیمای ۷۳۷ پرواز تهران - کی‌یف بودند که جان خود را از دست دادند.


سیاوش مقصودلو از مدیران اسبق دانشگاه علوم پزشکی گلستان از دانشجویان مقطع پسا دکتری دانشگاه "مک‌مستر" کانادا بود.

او که سال ها قبل معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بود، مدرک دکترای پزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت کرده بود.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

صبح شنبه ۲۱ دی‌ ماه گذشته ستاد کل نیروهای مسلح تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت شلیک پدافند هوایی قرار گرفته است.

این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده و اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی تا با خطای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

در ادامه رییس جمهوری ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی رخ داده در بیانیه‌ای اعلام داشت: مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت و خانواده‌های قربانیان برسد.

همچنین رهبر معظم انقلاب در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مأمور پیگیری کوتاهی‌ یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha