مردم با شرکت در انتخابات اداره امور کشور را به  افراد باکفایت بسپارند

تهران- ایرنا- امام جمعه شهرستان قرچک گفت: انتخابات، نمادی از مردم‌سالاری دینی است که مردم با شرکت در آن، اداره امور کشور را با افراد با کفایت می‌سپارند.

حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین اظهار کرد: امروز کشور به مسئولانی شجاع، مؤمن، انقلابی و جسور نیاز درارد که با قدرت در برابر زیاده خواهی استکبار ایستادگی کنند و این مهم جز با انتخاب صحیح مردم میسر نمی‌شود.
وی با اشاره به اهمیت داخلی و بین‌المللی شرکت در انتخابات گفت: مردم با حضور پای صندوق‌های رأی، آینده کشور را به دست خود رقم زده و اداره امور کشور را به  افراد با کفایت می‌سپارند.
وی اظهار کرد: هر کسی که دل در گرو ایران دارد، باید در انتخابات شرکت کند، حضور حداکثری مردم در انتخابات خیال خام دشمنان نظام را که به عدم حضور مردم در این رویداد مهم سیاسی دل بسته اند، باطل خواهد کرد.
اسماعیلی با اشاره به ایراداتی که نسبت به رد صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح است اظهار کرد: شورای نگهبان بر اساس وظایف قانونی خود در بررسی صلاحیت داوطلبان عمل کرده است، رد صلاحیت افراد نباید بهانه ای برای حمله به شورای نگهبان باشد.
وی افزود: امروز باید برای مقابله با دشمن با یکدیگر متحد بود، منطق دین اسلام نیز حکم می‌کند که در مقابل دشمن قوی باشیم و شرکت در انتخابات، نماد قوی شدن در برابر دشمنان است.
امام جمعه قرچک افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، تمامی ارکان و مسئولان به واسطه انتخاب مردم تعیین می‌شوند و فردی که مسئولیت بر عهده می‌گیرد، باید بدانند که به واسطه خواست مردم است که این فرصت در اختیار او قرار گرفته لذا باید از این فرصت فقط برای خدمت‌رسانی به مردم استفاده کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha